Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - tryby gry: Piloci kontra piloci, Koloseum

Tryby bez użycia Tytanów.

Tytany to niewątpliwie najważniejszy element całej gry. Nie każdy jednak może czuć się za sterami wielkiego mecha najlepiej, dlatego twórcy przygotowali takim graczom tryby, które nie mają najmniejszego związku z Tytanami, nawet przez krótkie sekundy. Opierają się tylko i wyłącznie na piechocie.

Starcie dwóch drużyn składających się tylko z pilotów oferuje pierwszy z opisywanych niżej trybów, zaś drugi to trudny i wymagający pojedynek jeden na jednego. Dodatkowo, wymaga on poświęcenia wpisowego, które można stracić przegrywając.

Oba tryby są jednak znakomitą odskocznią od wszelkich innych rodzajów zabawy w sieci, gdzie pierwsze skrzypce grają Tytany. Z kolei jeśli jesteś fanem wielkich mechów, to i tak powinieneś dać szansę obu opisywanym sposobom rozgrywki. Są naprawdę satysfakcjonujące.


Piloci kontra piloci - pierwszy z trybów, w których Tytany nie mają racji bytu. Można powiedzieć, że to klasyczny, drużynowy deathmatch, gdzie wygrywa zespół, który szybciej osiągnie wymaganą ilość zabić. Zasady są więc proste, a na każdej z przygotowanych map ściera się ze sobą aż szesnastu graczy, podzielonych właśnie na dwie drużyny.

Każda runda trwa dziesięć minut, podczas których będziesz walczył zarówno pod gołym niebem, jak i w mniej lub bardziej ciasnych wnętrzach. Podczas rozgrywki dobrze się zastanów czy czujesz się mocny w podwójnych skokach i niekończących się rajdach po ścianach.

Przebywanie w pomieszczeniach w trybie Piloci kontra piloci sprawia, że rozgrywka staje się intensywniejsza poprzez ograniczenie ruchu graczy.

Jeśli odpowiedź jest twierdząca, powinieneś zdecydowanie trzymać się na zewnątrz. Jeśli z kolei wolisz klasyczne podejście do sieciowych strzelanin, gdzie liczy się bezpośredni kontakt, jak najbardziej koncentruj się na wszelkich wnętrzach, nie zapominając przy tym o korzystaniu z pułapek i granatów.

Jeśli jesteś więc zmęczony ciągłą obecnością Tytanów na placu boju, Piloci kontra piloci wydaje się być perfekcyjnym rozwiązaniem na twój problem. Co jednak, jeśli nie lubisz współpracy z drużyną, a zawsze preferowałeś działanie w pojedynkę? Kolejny z opisywanych trybów powinien spodobać ci się jeszcze bardziej.


Koloseum - jest to klasyczny pojedynek jeden na jednego. Gracze spotykają się na niewielkiej, okrągłej arenie, która ograniczona jest niewidzialną ścianą, przez co nie spadniesz w przepaść. Dodatkowo, można po niej biegać, co jednak w przypadku tego trybu wcale nie wydaje się być najlepszą strategią.

Inną ciekawostką jest fakt, że na całej arenie nie znajdują się żadne przedmioty, ściany czy skrzynie, za którymi można się ukryć i obronić tym samym przed atakami przeciwnika. Sprawia to, że walka trwa cały czas i jest bardzo intensywna. Liczą się tu tylko umiejętności, gdyż obaj gracze mają ten sam zestaw wyposażenia oraz te same możliwości ruchu.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Titanfall 2 - tryby gry: Wyniszczenie, Łowy

- Titanfall 2 - tryby gry: Obrona umocnień, Do ostatniego Tytana

- Titanfall 2 - tryby gry: Walka o flagę, Każdy na każdego

- Titanfall 2 - gra w sieci, multiplayer - jak zacząć?

- Titanfall 2 - wzmocnienia

- Titanfall 2 - Tytany, uzbrojenie i statystyki


Masz więc do zastosowania dwa karabiny, granat, a także możliwość czasowego zniknięcia z przemieszczeniem. Aby jednak nie było za łatwo, obraz na ekranie zmienia się wtedy diametralnie, że nie jest możliwe celowanie w przeciwnika. Możesz za to odbezpieczyć wówczas granat, przetrzymać go kilka sekund, potem pojawić się z powrotem na arenie i rzucić ładunek wybuchowy wprost w przeciwnika. Jest to bardzo często spotykana taktyka i dobrze, abyś nauczył się jej jak najwcześniej.

Staraj się także przewidywać ruchy przeciwnika. Każdy powinien próbować zmylać cię podczas korzystania z trybu niewidzialności i właśnie w tym momencie zmieniać kierunek, do którego wcześniej podążał. Czasami przypomina to nieco szachy, ale taktyka jest skuteczna zwłaszcza w przypadku mniej doświadczonych graczy, więc warto ją przećwiczyć.

Każdy mecz trwa maksymalnie pięć krótkich rund, czyli do trzeciego zwycięstwa któregoś z biorących udział w zabawie. Wzięcie udziału w trybie Koloseum wymaga poświęcenia dziesięciu kredytów, które naturalnie zbierasz podczas gry w innych trybach. Jeśli uda ci się wygrać, otrzymasz losową nagrodę.

Komentarze