Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - Tor przeszkód

Przechodzimy przez trening i pokonujemy przygotowany tor.

Wcielając się w Jacka Coopera, na początku zabawy będziemy musieli przejść prosty samouczek, który pokaże ci podstawy sterowania postacią. Zostaniesz poprowadzony "za rękę" przez kilka korytarzy, podczas których nauczysz się biegać po ścianie, wykonywać podwójne skoki, kucać i strzelać.

Na początku jednak, przez chwilę, znajdziesz się we wnętrzu Tytana. Nie będzie to jeszcze model BT-7274, z którym zwiążesz się później na dłużej, tylko przykładowy mech. Posłuży on do kalibracji sterowania. To dwie krótkie komendy, po których wykonaniu gra zaproponuje ci konkretny rodzaj sterowania.

W końcu, gdy wyjdziesz już z mecha, czeka cię sprawdzenie kilku podstawowych ruchów. Po prostu podążaj przed siebie i słuchaj wskazówek swojego instruktora oraz wykonuj polecenia wyświetlane na ekranie. Najbardziej przydatnym w najbliższych zadaniach ruchem, okaże się bieg po ścianie, a także podwójny skok.

Pierwszy z nich wykonasz biegnąc pod kątem do ściany i przytrzymując przycisk skoku. Drugi z kolei to po prostu podwójne naciśnięcie tego samego przycisku, podczas gdy drugi raz musisz to zrobić w momencie, gdy znajdujesz się najwyżej w trakcie pierwszego skoku. Oba ruchy przećwiczysz niemal na samym początku planszy treningowej.

Choć na początku do wyboru będziesz miał całkiem sporo broni, nie przywiązuj do tego zbyt dużej uwagi. I tak podczas misji będziesz zmieniał ją na tyle często, że poznasz każdy rodzaj bardzo szybko.

W końcu dotrzesz do stojaków z bronią różnego typu. Wybierz którąkolwiek z nich, a następnie przejdź do pomieszczenia z pięcioma tarczami. Możesz tam przetestować oręż, a gdy już ci się to znudzi, przejdź dalej. Dotrzesz do końcowego etapu samouczka, gdzie do przejścia będziesz miał tor przeszkód.

Zostaniesz tam oceniony w kategoriach czasowych, bojowych i zdolności ruchowych. Wykorzystasz tu wszystkie elementy, których nauczyłeś się wcześniej. Nie będziesz miał jednak do czynienia z prawdziwymi przeciwnikami, ale ich zastygłymi figurami. Możesz przebiec pomiędzy nimi, ale wskazana jest likwidacja ich wszystkich. Za pozostawienie przeciwników bez ich neutralizacji zostanie ci naliczona kara czasowa w postaci karnych sekund.

Tor przeszkód musisz ukończyć w maksymalnie dwie minuty, co stanowi olbrzymi zapas czasu. Jeśli nawet, z jakichkolwiek powodów, nie uda ci się to, możesz ponawiać próbę nieograniczoną ilość razy. Podczas pokonywania toru przeszkód twój czas oraz średnia prędkość poruszania się będą wyświetlane na ekranie, abyś mógł kontrolować przebieg zadania.

W trakcie testu kilka razy będziesz miał wybór ścieżki, którą dostaniesz się w dalszą część planszy. Czasami będzie polegać na biegu po ścianie, innym razem na przeskakiwaniu pomiędzy kolejnymi platformami zawieszonymi w przestrzeni. To właśnie tego typu ruchów możesz spodziewać się w kolejnych zadaniach głównego wątku fabularnego.

Ćwicz na torach przeszkód, dopóki nie osiągniesz wymaganego czasu lub nie znudzi ci się trening. Jeśli już będziesz gotowy na ruszenie przygody do przodu, porozmawiaj z kapitanem Lastimosą, który był na tym etapie twoim instruktorem. W tym momencie zetkniesz się po raz pierwszy z prostym okienkiem dialogowym.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Titanfall 2 - BT-7274

Zobacz też: Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Tor przeszkód, BT-7274


W tym przypadku możesz poinformować kapitana, że jesteś gotów przejść dalej albo zdecydować się na powtórkę toru przeszkód. W dalszej części gry będziesz miał możliwość prowadzenia dialogów ze swoim Tytanem, choć nie będzie miało to wpływu na przebieg rozgrywki.

Podczas przemierzania toru przeszkód zastosujesz efektowne wślizgi z prędkością trzydziestu kilometrów na godzinę, prosto pod nogi potencjalnego przeciwnika.

Czeka cię jeszcze chwila na wirtualnej arenie treningowej. Zobaczysz jak przyzwać Tytana, po czym doświadczysz błędu systemu kapsuły symulacyjnej. Wygląda więc na to, że nie dane będzie ci na razie zasiąść za sterami wielkiego mecha. To, na szczęście, zmieni się już bardzo szybko, ale dopiero w następnym zadaniu.

Po ukończeniu misji treningowej wyświetli się plansza z sugerowanym poziomem trudności, który został wybrany na podstawie twoich poczynań na torze przeszkód. Możesz go zatwierdzić lub wybrać inny. Jeśli jednak rozgrywka okaże się zbyt trudna, możesz zmienić poziom trudności w każdym momencie zabawy.

Komentarze

More On Titanfall 2

Najnowsze artykuły