Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol - Ognisko Epidemii: ucieczka, cela, Elias

Jak uciec z więzienia i otworzyć cele.

Drugi rozdział The Callisto Protocol, pod nazwą Ognisko Epidemii, rozgrywa się w więzieniu Black Iron. Jacob w wyniku wydarzeń z rozdziału Ładunek został osadzony w celi, jednak jego odsiadka nie potrwa długo - w placówce dzieje się coś niedobrego, co niełatwo wytłumaczyć.


Na tej stronie:


Zbadaj celę

  • Po sekwencji wprowadzającej, Jacob obudzi się w więziennej celi. Rozejrzyj się dookoła. Cela nie jest duża. Po chwili usłyszysz dźwięk pozytywki. Znajdź ją na podłodze obok pryczy i aktywuj przyciskiem akcji. Po kolejnym przerywniku drzwi celi staną otworem. Wyjdź na zewnątrz.

Ucieknij

  • Twoim celem jest ucieczka. Po wyjściu z celi skręć w prawo i kontynuuj do końca korytarza. Zejdź po schodach. W celi na wprost znajduje się więzień - Elias. Porozmawiaj z nim - dostaniesz Nożyk. Jest to podstawowe narzędzie służące do otwierania niektórych skrzynek oraz pozyskiwania implantów.

Przejdź przez most do Sterowni

  • Po rozmowie z Eliasem kamera automatycznie ustawi się w kierunku celu - Sterowni. Idź naprzód, przeskakując przez przeszkodę. Zaraz za nią zobaczysz zamkniętą kratę, a na prawo od niej - metalową skrzynkę. Aktywuj skrzynkę przyciskiem akcji - Jacob przetnie kable przy pomocy nożyka, a przejście stanie otworem.
  • Po krótkiej scence odwróć się w prawo - Sterownia jest po drugiej stronie mostu w centralnej części pomieszczenia. Za mostem skręć w lewo, a następnie przejdź przez drzwi. Czeka tu dwóch przeciwników.
  • Walka jest tak naprawdę samouczkiem w formie sekwencji QTE. Wciskaj przyciski wyświetlane na ekranie. Przeważnie wystarczy trzymać kierunek w lewo lub prawo, by wykonać unik lub w tył, by zablokować cios. W późniejszych etapach gry nie będzie to już takie proste.
  • Pora na pierwszą prawdziwą walkę. Wykorzystaj wiedzę zdobytą w samouczku i walcz o życie. Po pokonaniu wroga pamiętaj, aby zdeptać jego martwe ciało - deptanie ciał sprawia, że wypadają przydatne przedmioty jak żel zdrowotny, kredyty czy naboje.

Otwórz celę i wróć do Eliasa

  • Po walce spójrz w stronę holograficznych ekranów w tym samym pomieszczeniu. Zobaczysz tam konsoletę, którą należy aktywować, by otworzyć celę Eliasa. Wyjdź na zewnątrz i wróć tą samą drogą do Eliasa. Po scence idź przed siebie, by znaleźć windę, która zabierze Jacoba na niższy poziom. Idź przez płonący korytarz, na którego końcu czeka wróg.
  • Po walce kontynuuj korytarzem wdłuz cel i skręć w prawo przy zamkniętych drzwiach oznaczonych jako Blok Więzienny 28 P280. Znajdziesz tam windę, którą dotrzesz na niższe piętro.
  • Aktywuj windę przy pomocy niebieskiego panelu i zjedź na dół. Przed nami druga część drugiego rozdziału gry The Callisto Protocol. Otrzymamy nieco więcej swobody, ale też czeka nas odrobina skradania.

Następnie: The Callisto Protocol - Ognisko Epidemii: strażnica, izolatka

Spis treści: The Callisto Protocol - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Callisto Protocol - Ładunek: początek gry

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze