Skip to main content

The Callisto Protocol dostanie wkrótce kontrowersyjne DLC

Premiera w przyszłym tygodniu.

Twórcy The Callisto Protocol zapowiedzieli właśnie datę premiery nowego DLC. Znajdziemy w nim dodatkowy poziom trudności oraz animacje, które jeszcze przed premierą gry wzbudziły sporo kontrowersji.

Mowa o dodatku Contagion Bundle, który udostępniony zostanie już w najbliższy wtorek 14 marca. W pakiecie znajdziemy kilka nowych skórek, a także wyczekiwany poziom trudności Contagion Mode stanowiący największe dotąd wyzwanie, na które składają się mocno ograniczone zapasy amunicji i leków, a także konieczność rozpoczynania rozgrywki od początku w przypadku śmierci Jacoba.

W Contagion Bundle otrzymamy też 14 dodatkowych animacji śmierci, czyli coś, o czym żywo dyskutowano przed premierą gry. Przypomnijmy, że jeszcze przed rynkowym debiutem produkcji Striking Distance Studio sieć obiegły wieści, jakoby twórcy zdecydowali się wyciąć z The Callisto Protocol wspomniane animacje, aby następnie sprzedać je jako płatne DLC.

Plotki szybko rozeszły się wśród internautów, co zmusiło szefa projektu Glena Schofielda do zajęcia stanowiska w sprawie. Schofield zdementował pogłoski, twierdząc, że prace nad dodatkowymi animacjami rozpoczną się dopiero po premierze gry i żadna zawartość nie została wycięta przed rynkowym debiutem survival horroru.

The Callisto Protocol ukazało się 2 grudnia 2022 roku. Nad grą pracowała część twórców odpowiedzialnych za oryginalną trylogię Dead Space, jednak produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem, a jej średnia w serwisie Metacritic waha się od 68 do 70% w zależności od platformy. Jest to jednak ciekawa produkcja z gatunku survival horror, która podąża własną ścieżką, skupiając się na dynamicznej walce w zwarciu.

Zobacz także