Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Takiego spin-offu Callisto Protocol raczej nikt się nie spodziewał. Zaprezentowano Project Birdseye

Od horroru do rougelike’a.

The Callisto Protocol z 2022 roku nie zdobyło co prawda najwyższych ocen, ale przypadło do gustu wielu fanom growych horrorów, a także licznym fanom cyklu Dead Space. Teraz pokazano nową grę w budzącym grozę uniwersum. Co ciekawe jednak będzie to... kreskówkowa strzelanka z elementami rougelike.

Jak informuje portal VGC, studio Striking Distance rozwija tytuł pod nazwą Project Birdseye. Pracuje nad nim mniejszy zespół deweloperów, podczas gdy reszta załogi zajmuje się tworzeniem kolejnej wysokobudżetowej produkcji. „To nasza próba stworzenia szybkiego, wypełnionego akcją rougelike’a z akcją w więzieniu Black Prison” - przekazali twórcy w opisie filmu.

W zeszłym roku część z nas rozpoczęła pracę nad małym projektem zrodzonym z naszej obsesji na punkcie łatwych do opanowania, ale trudnych do osiągnięcia perfekcji rougelike’ów. Uwielbiamy świat, który stworzyliśmy na potrzeby The Callisto Protocol i chcielibyśmy dalej go eksplorować. A więzienie Black Iron jest perfekcyjne dla osadzenia w nim wizji zespołu” - czytamy dalej.

Zobacz na YouTube

Deweloperzy podkreślają oczywiście, że nie należy traktować gry jako „The Callisto Protocol 2”, a jedynie zabawny spin-off, mogący przy okazji rozszerzyć wiedzę fanów o uniwersum. Project Birdeye na razie nie ma daty premiery. Można się jednak spodziewać, że jeśli zwiastun spotka się z pozytywnym odbiorem, to być może produkcja trafi np. na Steama w ramach wczesnego dostępu.

Przypomnijmy, że The Callisto Protocol to najnowsza gra Glena Schofielda, czyli także twórcy serii Dead Space. W grze wcielamy się w Jacoba - pilota statku kosmicznego, który rozbija się na księżycu Callisto. Wbrew swojej woli zostaje pojmany i wrzucony do więzienia. Wyrok zmienia się jednak w walkę o przetrwanie, kiedy placówka zostaje opanowana przez przerażające potwory.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Callisto Protocol

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze