Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol najwyraźniej trafi do PS Plus. Wyciekła oferta na październik

Kolejny mocny miesiąc.

Wygląda na to, że do katalogu subskrybcji PS Plus Essential trafi w październiku m.in. The Callisto Protocol. Informacja wydaje się niemal pewna, bo podzielił się nią uznany leaker billbil-kun.

Przypomnijmy bowiem, że z tą samą sytuacją mieliśmy do czynienia we wrześniu, gdy billbil-kun ujawnił, że do abonamentu trafi najnowsza odsłona serii Saints Row. Na debiut Callisto Protocol w PS Plus miałaby wskazywać grafika zaczerpnięta z nieopublikowanego jeszcze komunikatu na stronie japońskiego producenta.

Jak możemy się dowiedzieć z wpisu leakera, gry będzie można odebrać w terminie od 3 października do 7 listopada. Co istotne, mowa o pakiecie Essential, dostępnym dla każdego abonenta usługi, a nie tylko osób, które zainwestują w droższe warianty Extra oraz Premium.

Październikowy zestaw okazuje się dosyć różnorodny, na liście ujawnionych tytułów widnieje bowiem także Farming Symulator 22. Nazwa trzeciej produkcji pozostaje zagadką, na której rozwiązanie nie trzeba będzie zapewne długo czekać. Oficjalny komunikat od Sony powinien zostać opublikowany jeszcze we wrześniu.

The Callisto Protocol ukazało się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S w grudniu zeszłego roku, tak prędki debiut w abonamencie Sony może być więc pewnym zaskoczeniem. Mimo dosyć ciepłego przyjęcia, tytuł okazał się finansową klapą. Dość powiedzieć, że do spełnienia oczekiwań wydawcy zabrakło ponad 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Kłopoty studia doprowadziły ostatecznie do zwolnienia 30 pracowników i odejścia z firmy jej założyciela - Glena Schofielda.

Kosmiczny horror wciąż pozostaje jednak tytułem godny sprawdzenia. „The Callisto Protocol jest przede wszystkim wciągającą grą akcji, w której walka w zwarciu i potężny klimat grają pierwsze skrzypce. Trochę szkoda zaledwie poprawnej fabuły, bez większego polotu, ale gameplay zapewnia najlepszą rozrywkę, z jaką miałem do czynienia od wielu lat w gatunku survival horrorów” - napisał Marek w swojej recenzji gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Callisto Protocol

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze