Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol trudniejsze niż kiedykolwiek. Tryb Hardcore już dostępny

Dla prawdziwych twardzieli.

The Callisto Protocol otrzymało nową aktualizację, wprowadzającą do gry tryb Hardcore. Gracze mogą liczyć na jeszcze bardziej wymagającą rozgrywkę oraz garść kolejnych trofeów do zdobycia.

Jak łatwo się domyślić, tryb Hardcore podnosi poziom trudności gry do maksymalnego poziomu. Liczba surowców, amunicji oraz pakietów leczenia znajdywanych w grze została drastycznie obniżona. Zwiększono natomiast obrażenia zadawane przez przeciwników, którzy teraz są także trudniejsi do ogłuszenia.

Twórcy zachęcają do sprawdzenia swoich sił w utrudnionej rozgrywce, dodając do gry zestaw nowych trofeów do zdobycia. Gracze, którzy ukończą podejście na najwyższym poziomie trudności, odblokują tryb Hardcore w wersji Nowej Gry Plus, który zapewni jeszcze więcej wyzwań. Do gry trafiło też kilka nowych skórek dla Jacoba, choć odbiorą je tylko posiadacze przepustki sezonowej.

Gotowi na jeszcze trudniejsze wyzwanie w The Callisto Protocol? Tryb Hardcore jest już dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Posiadacze przepustki sezonowej otrzymali też zestaw skórek The Outer Way” - czytamy w tweecie studia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Striking Distance stopniowo wzbogaca grę o kolejne nowości. Całkiem niedawno otrzymaliśmy Nową Grę Plus, a w planach jest jeszcze premiera co najmniej jednego dużego dodatku fabularnego oraz kilku mniejszych DLC.

Dodanie trybu Hardcore to dobra okazja dla graczy, którzy chcieliby przetestować grę świeżo po ukończeniu jej największego konkurenta - Dead Space Remake. Przypomnijmy, że The Callisto Protocol zadebiutowało na rynku w grudniu zeszłego roku i zebrało w większości mieszane opinie. Tytuł zaliczył dosyć pechową premierę, głównie przez problemy z optymalizacją na PC. Większość błędów została już jednak naprawiona, a gra znajduje się obecnie w dobrym stanie.

Read this next