Skip to main content

Demo The Callisto Protocol trafiło do PS Plus Premium

Warto sprawdzić swoje nerwy.

Usługa PlayStation Plus Premium wzbogaciła się o wersję demonstracyjną The Callisto Protocol, a więc całkiem ciepło przyjętego horroru od Striking Distance Studios.

Demo pozwala na ogranie pierwszych 60 minut gry i dostępne jest wyłącznie dla graczy, którzy zakupili najdroższą wersję abonamentu. Godzina nie jest zapewne okresem wystarczającym do dogłębnego poznania opowieści oraz większości mechanik, ale raczej powinna pomóc graczom wahającym się przed zakupem. A jest o czym rozmyślać, The Callisto Protocol w wersji na PlayStation 5 kosztuje bowiem 299 złotych.

Najnowsze dzieło studia Striking Distance wciąż pozostaje jednak tytułem wartym sprawdzenia, chociażby z uwagi na wylewający się z ekranu mroczny klimat, nieustannie przypominający o klasycznych odsłonach Dead Space. I nic w tym dziwnego, bo reżyserem Reżyser The Callisto Protocol jest twórca wspomnianej serii - Glen Schofield.

Produkcja nie zaliczyła najlepszego startu, głównie z uwagi na problemy z wydajnością i optymalizacją. Regularne aktualizacje sprawiły jednak, że dziś rozgrywka jest już mało problematyczna. Gra doczekała się także kilku mniejszych dodatków z nowymi mechanikami, trybami i utrudnieniami.

Najnowsze i jednocześnie największe rozszerzenie o nazwie Final Transmission trafiło do gry 29 czerwca. Dodatek określono mianem „ostatniego rozdziału”, co mogłoby sugerować, że twórcy powiedzieli już ostatnie słowo w kwestii rozwijania produkcji. The Callisto Protocol wraz z wszystkimi dodatkami znajdziemy na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji.

Na koniec warto wspomnieć, że subskrybenci PS Plus mogą już pobrać trzy gry, które trafiły do oferty 4 lipca. W tym miesiącu są to Call of Duty: Black Ops - Cold War, Alan Wake Remastered oraz niezależna przygodówka Endling - Extinction is Forever.

Zobacz także