Skip to main content

The Callisto Protocol niedługo otrzyma fabularne DLC. Twórcy wspominają o „ostatnim rozdziale”

Posiadacze PlayStation zagrają wcześniej.

Twórcy The Callisto Protocol zdradzili, kiedy zadebiutuje obiecywane od dawna fabularne rozszerzenie brutalnego horroru science fiction. Na premierę nie przyjdzie nam czekać długo, a najwcześniej zagrają posiadacze konsol Sony.

Posiadacze przepustki sezonowej do The Callisto Protocol mogli zastanawiać się, gdzie podział się obiecany dodatek fabularny. Twórcy z Striking Distance Studios potwierdzili, że rozszerzenie zatytułowane Final Transmission ma się dobrze i pobierzemy je na wszystkich platformach już w czwartek 29 czerwca. Na konsolach PS4 i PS5 dodatek zadebiutuje 2 dni wcześniej.

„Przygotuj się na Final Transmission (Ostatnią Transmisję), elektryzujący ostatni rozdział The Callisto Protocol. Zagraj 48 godzin wcześniej, wyłącznie na PlayStation, już 27 czerwca. Szersza premiera na wszystkich innych platformach odbędzie się 29 czerwca”.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat nowego dodatku, ale wygląda na to, że otrzymamy rozszerzenie głównej osi fabularnej dziejące się po pierwotnym zakończeniu gry. Alternatywnie, słowa „ostatni rozdział” użyte przez twórców mogą sugerować, że to pierwsze i ostatnie fabularne DLC do krwawego horroru, jakie otrzymamy. Deweloperzy nie zdradzili na razie dalszych szczegółów ani nie doprecyzowali, co mieli na myśli.

The Callisto Protocol zadebiutowało 2 grudnia ubiegłego roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Choć początkowo gra stworzona przez część zespołu odpowiedzialnego za oryginalne Dead Space spotkała się z mieszanym odbiorem, a dla wielu fanów wręcz okazała się rozczarowaniem, to pozytywnych opinii z czasem zaczęło przybywać. Być może przygody Jacoba Lee nie definiują gatunku na nowo, ale to całkiem przyjemna i imponująca graficznie gra, której warto dać szansę.

Zobacz także