Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront - Bohaterowie

Jak grać Vaderem, Hanem Solo i innymi herosami.

Bohaterowie to wyjątkowy element Star Wars Battlefront, nieobecny w konkurencyjnych strzelankach. Gracze mogą wcielić się w potężnych herosów, którzy bez problemu rozprawią się ze zwykłymi żołnierzami.

W niektórych trybach możemy grać bohaterami od początku - na przykład w „Łowach na bohatera”, albo też w „Bitwach”. W „Ataku AT-AT” i „Supremacji” w herosa wcielimy się po zebraniu na polu bitwy znajdźki (wzmocnienia) z ikoną miecza świetlnego.

Poniżej opiszemy możliwości i talenty wszystkich bohaterów.

Luke Skywalker

Luke to jedna z dwóch postaci - na chwilę obecną - dzierżąca w grze miecz świetlny. Jest szybki i zwinny, może skakać wyżej niż normalni bohaterowie.

Jego pierwsza umiejętność to pchnięcie mocą, które likwiduje przeciwników znajdujących się w zasięgu - jest to jednak zasięg dosyć krótki. Bohater może powalić nawet grupę wrogów, o ile stoją blisko siebie.

Kolejne dwie umiejętności Luke'a dotyczą walki mieczem. Silny atak to po prostu silniejsza - i wolniejsza - wersja zwykłego ciosu.

Natomiast szarża z mieczem to efektowna, krótka kombinacja ciosów z jednoczesnym parciem do przodu - przydatna nie tylko do ataku, ale nawet do skracania odległości do celu.

Odbijane pociski mogą zabić napastnika

Używając miecza, Luke może przez pewien czas blokować strzały blasterów. Wystarczy przytrzymać przycisk przybliżenia widoku, przycelowania.

Najlepsza taktyka gry młodym Skywalkerem to ciągłe pozostawanie w ruchu. Sprintuj od przeciwnika do przeciwnika, podskakuj, blokuj nadchodzące ciosy. Nigdy nie zostawaj zbyt długo przy grupie oponentów.

Han Solo

Wyposażony w pistolet blasterowy bohater stanowi spore zagrożenie, nawet gdy jest stosunkowo daleko.

Solo - jak każdy - posiada trzy różne umiejętności. Dzięki szarży jest w stanie powalić i zlikwidować wrogów, którzy stoją na jego drodze.

Szybki strzał pozwala przez parę sekund strzelać bez żadnych ograniczeń. Broń się nie przegrzewa, a tempo kolejnych ataków zależy tylko od tego ile razy wciśniesz przycisk.

Szczęśliwy strzał to natomiast potężny atak, skuteczny przeciw grupom wrogów. Aktywując tę zdolność zaczynasz ładować mocny strzał, który wybucha przy trafieniu wroga.

Granie Solo opiera się przede wszystkim na odpowiednim korzystaniu z talentów, choć jego zwykłe ataki też są mocne przeciw żołnierzom. Korzystaj z ataku barkiem także po to, by uciec.

Leia Organa

Leia to jednostka wspierająca. Podobnie jak Solo, nie posiada mocy ani miecza świetlnego, a jedynie karabin blasterowy.

Jej dwie główne umiejętności stanowią świetne połączenie. Bohaterka może rozstawić ulepszone pole drużynowe osłaniające przed strzałami. Będąc pod tarczą można aktywować Zagładę - a wtedy nasze strzały przelecą przez pole ochronne w stronę wrogów.

Leia może rzucić na ziemię wzmocnienie

Dzięki Zagładzie zwyczajne strzały są też silniejsze, choć strzelamy wolniej, gdy aktywujemy ten talent. Wreszcie - zrzut zapasów to wyrzucenie na pole bitwy losowej znajdźki, wzmocnienia.

Istotnym elementem gry Leią jest pozostawanie przy żołnierzach. Warto też pamiętać, że gdy ktoś z drużyny zginie, może odrodzić się jako specjalna jednostka - straż przyboczna bohaterki. Żołnierze ci są wyposażeni w lepszą broń oraz wyrzutnię rakiet.

Imperator

Palpatine to specyficzny heros, nie posiada bowiem ani miecza, ani broni palnej. Jego podstawowy atak to rażenie błyskawicami.

Imperator jest niebezpieczny z bliska, a do przeciwników może zbliżyć się szybko dzięki umiejętności pędu mocy. Może też porazić wrogów seryjną błyskawicą.

Tak jak Leia, bohater ten może także wyrzucić na pole bitwy losowo dobrane wzmocnienie. W trybie Bitwy to punkty zdrowia.

Z księżniczką łączy go także cecha dodatkowa, dzięki której polegli towarzysze - w sumie dwóch - mogą odrodzić się jako przyboczna straż Imperatora, z lepszym wyposażeniem.

Darth Vader

Można powiedzieć, że Vader to odpowiednik Luke'a po stronie Imperium. Jest jednak trochę wolniejszy od swojego syna (spoilery!).

Dzięki umiejętności rzutu mieczem może rzucić ostrzem i zabić cel - a nawet kilka - na odległość. Pozostaje jednak wtedy bezbronny na parę sekund.

Vader może też użyć duszenia mocą, które automatycznie likwiduje pojedynczego przeciwnika, zawieszając go przedtem na moment w powietrzu.

Duszenie to skuteczny atak, choć na chwilę trzeba się zatrzymać

Wreszcie, bohater posiada też silny atak mieczem, zadający więcej obrażeń. Tak samo jak Luke, Vader może blokować strzały blasterów i odbijać je w stronę wrogów.

Najlepsza taktyka to szybkie wskoczenie między wrogów. Obserwuj ich ustawienie, by dobrze wykorzystać rzut mieczem. Pamiętaj o przedłużonym skoku, który pomoże w ucieczce.

Boba Fett

Ostatni bohater po stronie Imperium jest chyba najbardziej mobilnym herosem w grze dzięki odrzutowemu plecakowi. Przytrzymując przycisk jesteśmy w stanie nie tylko przedłużyć skok, ale przez kilka sekund lecieć w dowolnym kierunku.

Fett posiada także mały miotacz ognia, broń skuteczną na bliskim dystansie. Często opłaca się jednak bardziej po prostu strzelić, gdyż miotacz działa trochę nierówno i nie można na nim polegać.

Bohater ma także wyrzutnię rakiet w nadgarstku. Dobrym sposobem na snajperów lub grupy wrogów jest wzbicie się w powietrze i wystrzelenie pocisku w stronę celu sprawiającego problemy.

Należy jednak uważać - strzelając w plecak Fetta, wrogowie mogą zepsuć ten gadżet, znacznie utrudniając najemnikowi życie.

Następnie: Star Wars Battlefront - Wzmocnienia, pojazdy

Powrót do spisu treści: Star Wars Battlefront - Poradnik, Solucja

Fett jest najbardziej mobilny, choć niezbyt szybki
O autorze
Komentarze