Skip to main content

Star Wars Battlefront 3 nie powstaje, DICE skupia się na Battlefieldzie

Nieoficjalne informacje.

Gracze oczekujący na kolejną odsłonę Star Wars Battlefront muszą uzbroić się w cierpliwość. Studio DICE nie ma podobno planów na taki projekt.

Wieści przekazał serwis Venturebeat, oferując nieco nieoficjalnego kontekstu dla wczorajszych zapowiedzi trzech nowych gier w uniwersum Star Wars.

Przypomnijmy: ujawniono następcę Jedi: Upadły Zakon oraz strzelankę FPP od studia Respawn, które wspomaga także prace nad strategią od nowej firmy Bit Reactor. Jak widać, Star Wars Battlefront 3 nie ma na liście.

Zobacz na YouTube

Venturebeat wyjaśnia, że stało się tak, ponieważ „Gwiezdne wojny” zostały w EA umiejscowione właśnie w Respawn, zajmującym się równolegle także dalszym rozwojem Apex Legends.

Tymczasem DICE koncentruje się podobno wyłącznie na serii Battlefield, która po mało udanej premierze BF2042 nie jest w najlepszej kondycji. Nieoficjalnie mówi się, że wydawca rozważane nawet przejście na model Free to Play dla części trybów.

Gdzie indziej w EA nie znajdziemy innych gier Star Wars. Poza tytułami sportowymi, pozostałe studia rozwijają Dead Space (EA Motive), Dragon Age oraz Mass Effect (BioWare).

Zobacz także