Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront - Poradnik, Solucja

Opis trybów, kart i broni. Najlepsze strategie.

Witajcie w poradniku do Star Wars Battlefront - najnowszej strzelanki sieciowej od studia DICE. Gra nie oferuje tradycyjnej kampanii dla jednego gracza (jak cykl Battlefield), dlatego na kolejnych stronach skupimy się przede wszystkim na wszystkich aspektach związanych z rozgrywką w trybie multiplayer.

Battlefront jest dostępny na PlayStation 4, Xbox One oraz na PC. Załączone screenshoty pochodzą z wersji komputerowej.

Spis treści


Nowy Battlefront jest grą stosunkowo prostą, jeżeli zestawimy ją ze strzelankami takimi jak Call of Duty, czy Battlefield. Model strzelania jest bardziej zręcznościowy, szybko można nauczyć się dobrze grać.

Zawsze jednak warto pamiętać o kilku elementach i aspektach rozgrywki, które zwiększą naszą szansę na pokonanie przeciwników.

Interfejs

1 - To twój radar zastępujący minimapę. Normalnej mapy w Battlefroncie nie ma. Radar wskazuje jednak wrogów w pobliżu, podświetlając też na czerwono kierunek, w którym przeciwnicy oddają strzały.

2 - Licznik czasu pozostałego do końca rundy oraz wskaźnik statusu wypełniania celu w danym trybie (w tym przypadku to przejmowanie punktów w Supremacji).

3 - Celownik, a pod nim zakrzywiona linia, czyli wskaźnik nagrzania broni. Gdy osiągnie maksimum, możesz spróbować wcisnąć przycisk przeładowania, gdy linia dosięgnie żółtych punktów. Wtedy broń szybciej się ochłodzi. To system przypominający nieco szybkie przeładowanie z Gears of War.

4 - Trzy prostokątne pola to miejsca na twoje karty, które ekwipujesz w menu. Okrągłe pole do miejsce na znajdźki, czyli wzmocnienia zdobywane na polu bitwy.

Widok TPP

Musisz pamiętać, że chociaż domyślną kamerą jest widok z oczu postaci, to możesz przełączyć się w dowolnym momencie na widok zza pleców żołnierza. Na PC przytrzymaj klawisz C, jeżeli grasz na padzie, przytrzymaj „krzyżak” w dół.

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do innych strzelanek (takich jak choćby Battlefield czy Halo), z początku perspektywa ta może wydać ci się nieco dziwna. Pamiętaj jednak, że taka kamera daje dużą przewagę i sporo możliwości.

Przykładowo, stojąc za przeszkodą - głazem lub wrakiem statku - nie spojrzysz za nią przy widoku FPP. Korzystając jednak z kamery TPP, dostrzeżesz wrogów stojących dalej bez wychylania się zza osłony.

Poza doznaniami czysto estetycznymi (czasem po prostu miło popatrzeć na dopracowany model blastera), perspektywa z oczu postaci nie ma w Battlefroncie prawie żadnych zalet.

Celowanie i strzelanie

Warto pamiętać, że przycelowanie - czyli celowanie przez przyrządy, z przybliżeniem - nie ma żadnego wpływu na zadawane obrażenia, odrzut czy rozrzut pocisków.

Strzelając podczas biegu (nie sprintu) jesteś tak samo efektywny, co strzelając w bezruchu, a jednocześnie stanowisz trudniejszy do trafienia cel.

Korzystanie z przybliżenia jest przydatne wyłącznie wtedy, kiedy chcesz trafić bardzo odległego wroga. Ogranicza to jednak pole widzenia, w przypadku większości blasterów.

Szybko przyzwyczaisz się także do braku amunicji w blasterach. Możesz strzelać do woli, byle tylko nie przegrzać broni. Jeżeli tak się stanie, będziesz musiał odczekać parę sekund. Najlepiej strzelać więc krótkimi seriami.

Kontrolowanie pola bitwy

Niezależnie od trybu - choć bardziej dotyczy to dużych map w Supremacji oraz Ataku AT-AT - konieczne jest dobre poznanie mapy. Poświęć więc mecz lub dwa na zwiedzanie.

Ważne jest odpowiednie wykorzystanie terenu, a także zorientowanie się w jakich miejscach pojawiają się znajdźki (wzmocnienia) oferujące gadżety lub dostęp do pojazdów albo bohaterów.

Największe mapy zawsze posiadają też kilka ścieżek do celu. Jeżeli atak w jednym miejscu jest powstrzymywany, po prostu okrąż najlepiej broniony punkt, by zaskoczyć przeciwników.

Wykorzystuj także działka dostępne na niektórych mapach. Są skuteczne przeciwko piechocie. Uważaj jednak, bo nie jesteś w nich niezniszczalny.

O autorze
Komentarze