Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 3 od Free Radical Design zostanie ukończone? Sugerują dane ze Steama

Kontynuacja oryginalnej serii.

Nim odświeżono serię Star Wars Battlefront, rozwojem cyklu zajmowało się LucasArts. Powstały dwie części, a trzeciej - za którą odpowiadało Free Radical Design - nigdy nie ukończono. Nowe dane ze Steama sugerują, że projekt może zostać sfinalizowany i wydany.

Pavel Djundik - twórca SteamDB, które gromadzi dane z popularnej platformy dystrybucji cyfrowej - dotarł do przechowywanych na serwerach Valve umów licencyjnych kilku nieogłoszonych jeszcze gier. Jedna z nich (już usunięta) dotyczy wspomnianej produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen”.

Fragment usuniętej umowy licencyjnej i wzmianka o Free Radical Design

W bazie Steama projekt widniała pod nazwą Star Wars Battlefront 3 (Classic, 2019). W zapisie dokumentu jest informacja, że prawa do marki należą do Disneya, Lucasfilm, Haze Studios i Free Radical Design. Ostatnia firma pracowała nad skasowaną grą.

Słowo „Classic” z tytułu wskazuje, że pozycja jest kontynuacją oryginalnej serii. Natomiast „2019” sugeruje, że umowa licencyjna jest nowa, ale nie wiadomo, co termin dokładnie oznacza - rok rozpoczęcia prac nad produkcją czy pierwotnie planowaną datę premiery.

Kopia wpisu Pavla Djundika na Twitterze - też osuniętego

Free Radical Design zamknięto w 2014 roku, więc nie jest jasne, kto miałby zająć się ukończeniem Star Wars Battlefront 3. Niewykluczone, że za grę odpowiada tajemnicze Haze Studios, od którego - według dokumentu ze Steama - gracze mieliby kupować strzelankę.

Nadmienić należy, że w umowie licencyjnej brakuje jakichkolwiek wzmianek o EA, które obecnie dysponuje prawami do tworzenia gier w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Źródło: DSO Gaming

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze