Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mapy, porady ogólne, wszystkie misje, kapitanowie i zadania poboczne.

Witamy w poradniku i solucji do Śródziemie: Cień Wojny. Znajdziesz tutaj opis przejścia gry, informacje i wskazówki na temat ulepszenia postaci i broni, opis wszystkich umiejętności oraz cenne porady ogólne. Zawarliśmy także mapy, które obejmują znajdźki i sekrety dla wszystkich regionów w grze.

Tegoroczna produkcja to druga część cyklu. Śródziemie: Cień Wojny nie rezygnuje ze sprawdzonego i lubianego rdzenia, rozwijając nieco pomysły z pierwszej części gry i ulepszając je. Wielbiciele gier akcji i świata Władcy Pierścieni znajdą tu długie godziny naprawdę znakomitej zabawy.

Mamy nadzieję, że nasza publikacja do gry Śródziemie: Cień Wojny okaże się pomocna, gdy natraficie na jakiekolwiek problemy. Życzymy szalonej zabawy, udanych kombosów i sprawiającej satysfakcję walki z hordami orków!


Porady na początek

Tutaj możesz poznać szczegóły dotyczące rozgrywki. Poruszymy kwestie związane z walką, ulepszaniem przedmiotów, umiejętnościami czy niebezpiecznymi kapitanami.


Opis przejścia

W tym miejscu zapoznasz się ze szczegółowym opisem przejścia głównych misji w grze, z podziałem na kolejne akty gry. Pamiętaj, że największą częścią gry jest akt II.

Akt I

Akt II

Akt III

Akt IV


Misje i zadania poboczne

Tutaj zapoznasz się z różnego typu zadaniami i aktywnościami pobocznymi dostępnymi w większości regionów i świecie gry. Warto skupić na nich uwagę, aby odblokować dodatkowe przedmioty oraz zyskać dużo punktów doświadczenia.


Znajdźki i sekrety, mapy

W tej sekcji znajdziesz wszystkie mapy regionów w grze. Oznaczyliśmy na nich wszystkie gondorskie artefakty, haediry, ithildiny, pomniki i wspomnienia Szeloby. Zachęcamy także do zapoznania się ze stroną o ithildinach z rozwiązaniami wszystkich wierszy i poematów.


Warto wiedzieć

- Na początku walka będzie niezbyt skomplikowana i niewymagająca trudnych do wykonania ruchów. Z czasem jednak przeciwnicy będą coraz trudniejsi, a wówczas będziesz stał przed koniecznością inwestowania we wszelkie ulepszenia postaci. Wiele z nich związane są z kombosami, czyli naciskaniem odpowiednich przycisków w danej sytuacji. Warto się ich nauczyć, dzięki czemu walka będzie efektywniejsza oraz efektowniejsza.

- Przeanalizuj dokładnie drzewka umiejętności i ich ulepszeń. Aktywuj tylko te - zwłaszcza na początku - które na pewno ci się przydadzą. Wiele zależy od twojego stylu gry, dlatego dobrze przemyśl każdy wydany punkt umiejętności. Pamiętaj również, że tylko jedno z dostępnych ulepszeń może być aktywne w danej chwili.

- Zbieraj znajdźki i zagłębiaj się w sekrety. Każdą nową lokację powinieneś zacząć eksplorować od haedirów, które znajdują się w najwyższych punktach danego regionu, zwykle na wieżach różnego typu. Za ich pomocą przeskanujesz okolicę i odkryjesz wszystkie sekrety mapy, dzięki czemu zawsze będą widoczne po przejściu na mapę. Zauważysz je także na minimapie. Wszystkie znajdźki w twojej kolekcji będą miały wpływ na liczbę punktów umiejętności

- Poluj na kapitanów. Ich neutralizacja zawsze przynosi przydatne przedmioty. Mogą to być bronie i części wyposażenia czy stroju. Jeśli zabijamy kapitana heroicznego lub legendarnego, wypadają z niego zawsze przedmioty ulepszone i z dodatkowymi cechami, które można też odblokować spełniając określone warunki w ich opisie. Często specjalna broń na dziesiątym poziomie będzie lepsza od zwykłej na - przykładowo - czternastym.

- Oczyszczaj każdą mapę ze wszystkich aktywności. Zdobędziesz w ten sposób wiele dodatkowego doświadczenia, które przekujesz na awans i zyskane w związku z nim punkty umiejętności. Dzięki nim rozszerzysz wachlarz swoich ruchów i możliwości, zyskując przewagę na polu bitwy. Gra bardzo szybko robi się coraz trudniejsza i zwykłe naciskanie przycisku odpowiedzialnego za zwykły atak nie wystarczy.

- Staraj się osiągać jak najdłuższe serie ciosów. Im więcej skutecznych ataków bez zyskania obrażeń, tym więcej bonusów różnego typu i szans na wykonanie ataku krytycznego. W przerwach pomiędzy misjami i innymi aktywnościami atakuj grupy orków i ćwicz na słabszych przeciwnikach nowe kombosy i taktyki w walce.

- W drugim akcie, wraz z dotarciem do trzeciego regionu i lokacji gry, odblokujesz możliwość zdobywania fortec, czyli misji oblężniczych. Nie podchodź do tych zadań po macoszemu. To naprawdę trudne fragmenty gry, zwłaszcza w ich końcowej fazie, gdy będziemy musieli walczyć z wrogim naczelnikiem, czyli kapitanem o dużym poziomie doświadczenia. Przygotuj się do tych misji kompletując mocną armię.

- Nie unikaj mniejszych walk, gdy niezobowiązująco eksplorujesz którąkolwiek z pięciu map. Każda potyczka, zwłaszcza z nieco mocniejszymi przeciwnikami, przynosi ci cenne punkty doświadczenia, ale także dodatkowe przedmioty. Te są głównie upuszczane przez dowódców, czyli przeciwników oznaczonych na minimapie białymi ikonami.

Komentarze

More On Middle-Earth: Shadow of War

Najnowsze artykuły