Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Upadek

Akt I. Misje i zadania główne w Minas Ithil.

To już ostatnie zadanie główne w pierwszym akcie gry. Pamiętaj, że gdy je rozpoczniesz i ukończysz, nie będziesz mógł wrócić do pierwszych dwóch regionów w grze. Polecamy zatem zebranie wszystkich znajdziek i sekretów w tych lokacjach, a dopiero później podejście do tej misji. Na tej stronie przedstawiamy opis do następującego zadania.

  • Upadek (1)

Misja: Upadek

Po uratowaniu Castamira, ojca Idril, udajemy się na spotkanie z Szelobą (3), która chce podzielić się z nami swoją ostatnią wizją. Bądź gotowy, gdyż wraz z zakończeniem animacji czeka cię całkiem sporo walki. Musisz odpierać ataki wrogów przez aż dwie minuty, gdyż dopiero wtedy pojawią się posiłki.

Po pokonaniu pierwszej grupy nieprzyjaciół, zjawi się także - a będąc dokładnym: nadleci - nowy rodzaj potwora. Będzie to draki, swoisty smok, który atakuje ogniem z dystansu. Strzelaj mu w głowę, gdy będzie atakował, a wtedy sprowadzisz go na ziemię i będziesz mógł kontynuować ataki mieczem.

Gdy smok upadnie na ziemię, błyskawicznie do niego doskocz i zadawaj ciosy, ale także unikaj jego ataków.

Po dwóch minutach walki, gdy pojawią się posiłki, będziesz musiał kontynuować walkę i zabijać kolejne grupy najeźdźców. Jeśli do tej pory jeszcze nie pokonałeś draka, warto to zrobić teraz, gdyż po chwili na miejscu pojawi się kapitan Pushkrimp Podżegacz. Przeciwnik jest na 17 poziomie doświadczenia, a jego słabymi stronami są wrażliwość na ataki z ukrycia oraz podatność na egzekucje i wybuchy.

Walka na moście będzie jednak na tyle chaotyczna, że nie sposób zaskoczyć naszego przeciwnika. Nie marnujmy także na niego strzał, gdyż jest na nie odporny. Dysponuje także zabójczym, potrójnym ciosem, więc kluczowe okażą się uniki. Po jego zlikwidowaniu uruchomi się animacja z Sauronem. Zdecydujemy się także na odwrót.

Nazgule są szybkie i niebezpieczne. Kluczowe będzie wciskanie wyświetlanych na ekranie przycisków.

Musimy pokonać nazgule, a podczas potyczki z nimi kluczowe będzie wciskanie w odpowiednich momentach przycisków wyświetlanych na ekranie. Sama walka będzie wyglądać tak samo, jak w przypadku innych potyczek, ale nazgule są bardzo szybkie, czym mogą doprowadzić nas do wściekłości.

Przede wszystkim jednak staraj się nie zostać otoczonym i wciskać wspomniane przyciski, a także używać bloków w odpowiednim momencie. Jeśli masz aktywowaną odpowiednią umiejętność, dzięki takim blokom będziesz otrzymywał także strzały, którymi ranisz przeciwników z większej odległości.

Gdy nazgul zostanie złamany, a więc dostatecznie zraniony, będzie miał przy sobie zieloną ikonę. Naciśnij wówczas wyświetlony przycisk, aby przepędzić go do jego krainy. Po zakończonej walce i krótkiej animacji, pojawi się nowa postać, Eltariel.

Podążamy za kobietą do siedliska Szeloby, po drodze zupełnie ignorując napotykanych nieprzyjaciół. Nie wdajemy się w niepotrzebne walki, a po dotarciu do jaskiń i animacji przerywnikowej, w której ratujemy Szelobę, misja dobiega końca, podobnie jak pierwszy akt gry.Odblokowujemy także nowy region - Nurnen - ale zanim rozpoczniemy kolejne zadanie, musimy zdominować dziesięciu przeciwników, testując tym samym nową, specjalną umiejętność. Przechodzimy więc po prostu przez kolejne strażnice i dominujemy strzelców, nie dając się przy tym wykryć.

Po zrealizowaniu wytycznej zyskaliśmy dziesięciu popleczników. Uaktywniamy ich naciskając krzyżak na padzie w dół. Wówczas zdominowane orki zaczną atakować swoich dawnych kompanów. Teraz musisz już tylko zabić lub zdominować dwudziestu pięciu nieprzyjaciół na arenie treningowej. Dopiero wtedy misja zakończy się ostatecznie.

Komentarze