Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - powrót do Minas Ithil i Cirith Ungol: jak wrócić; Rytuał

Akt II. Misje i zadania główne w Cirith Ungol.

Opisywane niżej zadanie należy do grupy misji dla Eltariel. Co ciekawe, dostępne jest w Cirith Ungol, czyli drugiej lokacji gry, która po rozpoczęciu drugiego aktu opowieści przestała być - podobnie jak pierwszy region - dostępna. Nie wszystko jednak stracone.

Dwa regiony, choć przestały być dostępne z poziomu mapy, odblokowują się po jakimś czasie. Poniżej opisujemy warunki, jakie trzeba spełnić, by było to możliwe, a także przedstawiamy pierwsze zadanie po powrocie do pierwszych lokacji.


Jak wrócić do pierwszego i drugiego regionu

Jeśli zastanawiasz się jak cofnąć się do Minas Ithil i Cirith Ungol po rozpoczęciu II aktu, odpowiedź jest bardzo prosta. Musisz po prostu:

Potem pozostaje już tylko wykonanie dwóch symbolicznych zadań, czyli Podbój i Doły, a następnie z poziomu mapy można już wrócić do pierwotnych lokacji, w których odblokowane zostały nowe zadania główne. W tym przypadku polecamy rozpoczęcie od misji dla Eltariel, którą odnajdujemy w Cirith Ungol. Poniżej przedstawiamy opis zadania:

  • Rytuał (1).

Misja: Rytuał

Powracamy do wątku z nazgulami, które gdzieś w Cirith Ungol odprawiają swój tajemniczy rytuał. Po spotkaniu się z Eltariel w miejscu rozpoczęcia zadania i obejrzeniu wprowadzającej scenki, udajemy się do wskazanej lokacji.

Na miejscu zastajemy dość pokaźną grupkę przeciwników. Wśród nich znajduje się jeden nazgul, a także trzech kapitanów o dość wysokich poziomach doświadczenia. Najsłabszy z nich jest na 21 poziomie, kolejny na 24, a najbardziej rozwinięty na 27 poziomie doświadczenia.

  • Zanim jednak na nich ruszysz, spróbuj pozbyć się kuszników z okolicznych wzniesień.
  • Zdominowanie trzech spośród nich zagwarantuje dodatkową nagrodę oraz wsparcie podczas walki z kapitanami.
Ze względu na ciemną scenerię, na początku ciężko jest dostrzec kuszników.

Gdy już zdominujesz lub pozbawisz życia łuczników, zbliż się do zgromadzenia w dolnej części areny. Rozpocznie się wówczas scena wprowadzająca z przemówieniami nazgula oraz wszystkich kapitanów biorących udział w potyczce.

Po przerywniku filmowym rozpocznie się walka, w której oprócz wspomnianych przeciwników pojawi się także grupka dodatkowych rywali. Pomimo obecności aż trzech kapitanów, dobrze jest rozprawić się najpierw z nazgulem. Walka z nim powinna być już dla ciebie znajoma.Po prostu naciskaj wyświetlane na ekranie przyciski, aby kontrować ciosy upiora lub ich unikać, a dopiero wtedy zadawaj mu szybkie ciosy. W tym samym czasie Eltariel powinna stopniowo ranić pozostałych uczestników potyczki. Dołącz do niej, gdy nazgul zostanie pokonany.

Staraj się nie zostać osaczony z wielu stron. Koncentruj się na kapitanach, ignorując mniejszych, mniej groźnych nieprzyjaciół. Pamiętaj, że złamany kapitan może zostać przejęty. Wówczas wystarczy go zwerbować, a następnie wydać rozkaz walki przy naszym boku, dzięki czemu zwiększymy swoją przewagę w potyczce. Po zlikwidowaniu wszystkich nieprzyjaciół, misja dobiegnie końca.

Komentarze