Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - umiejętności i ulepszenia: drapieżnik

Wszystkie umiejętności związane ze stylem drapieżnika.

Styl drapieżnika, a więc drugiego drzewka umiejętności i ulepszeń koncentruje się w dużej mierze do walki skrytobójczej lub na odległość. Dostępne premiowania mogą jednak dotyczyć także bezpośrednich starć. Bardzo interesującą opcją jest także ostatnia pozycja, czyli Groźba śmierci. Warto ją odblokować, gdy walki z kapitanami nie przysparzają nam wielu trudności.

Pokonanie kapitana, dla którego wysłaliśmy groźbę śmierci, podwyższa jego poziom doświadczenia, ale po jego pokonaniu zyskujemy znacznie lepszy przedmiot, niż wypadłby z niego bez wcześniejszej groźby. Po aktywacji tej umiejętności groźbę wysyłamy po przesłuchaniu kapusia. Aktywna w jednym momencie może być tylko jedna groźba.

Pamiętaj, że do odblokowania którejkolwiek umiejętności lub ulepszenia potrzebny jest punkt umiejętności, które zdobywamy wraz z awansem postaci i wykonywaniem różnych misji. Nie każda umiejętność dostępna jest od razu. Wraz z postępami fabuły i awansowaniem na kolejne poziomy będziesz mieć odblokowanych coraz więcej możliwości.


Elfia zwinność - naciśnij X / A, przeskakując przeszkodę, lądując lub wspinając się, aby uzyskać przyspieszenie. Naciśnij ten przycisk u szczytu przeszkody, by przeskoczyć na drugą stronę.

 • Lekkonogi - bieganie sprintem (przytrzymaj X / A) nie robi hałasu.
 • Widmowy zryw - naciśnij X / A podczas skradania się, aby pokonać krótki dystans lub natychmiast znaleźć się przy wrogu. Pochłania to skupienie.
Umiejętności: Drapieżnik - Śródziemie: Cień Wojny.

Brutalny mord - przytrzymaj R2+∆ / RT+Y, aby dokonać przerażającego zabójstwa z ukrycia, na widok którego pobliscy wrogowie uciekną w popłochu, a ty zwiększysz moc i serię ciosów.

 • Niepohamowana wściekłość - brutalne morderstwo przyznaje premię do mocy i serii ciosów.
 • Ślepa nienawiść - brutalne morderstwo sprawia, że ucieka więcej wrogów.

Nitki trucizny - wyceluj w beczkę grogu i naciśnij ∆ / Y, aby zatruć grog na odległość.

 • Wybuchowa toksyna - trepy, które napiły się grogu z zatrutej beczki, po śmierci wybuchną i zatrują pobliskich wrogów.
 • Zaraza - wrogowie, którzy napili się grogu z zatrutej beczki, wpadają w szał, atakując wszystkich w pobliżu i roznosząc truciznę.
 • Włącznik zbliżeniowy - wyceluj w klatkę, przynętę lub gniazdo much z Morgai i naciśnij ∆ / Y, aby dany obiekt został aktywowany, gdy zbliży się do niego wróg.

Upiorna seria - naciśnij □ / X podczas zabójstwa z ukrycia, aby zaatakować dodatkowego wroga. Każdy dodatkowy cel pochłania skupienie.

 • Mroczne ostrze - pierwsze zabójstwo w serii ataków z ukrycia nie pochłania skupienia.
 • Łowca potworów - zabójstwa z ukrycia mogą być używane przeciw bestiom.

Zabójcza zjawa - przytrzymaj ∆ / Y po przywabieniu wroga (R2+∆ / RT+Y), aby pozostawić upiora, który zabije cel.

 • Przerażająca istota - twój upiór brutalnie zamorduje swój cel.
 • Upiorne wyssanie - twój upiór wyssie swój cel.

Zobacz też:


Groźba śmierci - za pomocą kapusia przekaż wybranemu kapitanowi, że po niego idziesz. To zwiększy szanse na wykucie przedmiotów wysokiej jakości po zabiciu wroga, któremu groziłeś.

 • Los gorszy niż śmierć - zhańbienie zrujnuje umysł twojego celu, co znacząco obniży jego poziom doświadczenia lub sprawi, że cel postrada zmysły. Istnieje niewielka szansa, że cel stanie się niebezpiecznym szaleńcem, dzięki czemu zyska dodatkową siłę.
 • Przysięga mocy - dodaje do gróźb śmierci cel dodatkowy, za którego wykonanie można otrzymać nagrody.

Komentarze

More On Middle-Earth: Shadow of War

Najnowsze artykuły