Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Armia umarłych, Plaga, Ogień i furia

Akt II. Misje i zadania główne w różnych lokacjach.

W kolejnych zadaniach, jednych z ostatnich w drugim wątku opowieści, zakończymy wątek związany z Zogiem i akolitami, a także powrócimy do historii Eltariel. W tym celu najpierw powracamy do Minas Ithil (lub Minas Morgul, w zależności od sytuacji w regionie), a następnie wędrujemy do Seregost. Na poniższej stronie znajdziesz opisy następujących zadań:

  • Armia umarłych - Minas Morgul (1)
  • Plaga - Seregost (2)
  • Ogień i furia - Seregost (3).

Misja: Armia umarłych

Chociaż w poprzednim zadaniu związanym z akolitami pokonaliśmy Zoga, ci chcą wskrzesić swojego wodza, co naturalnie prowadzi nas do Minas Morgul (lub Minas Ithil). Wraz z rozpoczęciem zadania ponownie musimy oczyścić totemy nekromantyczne. Tym razem będzie ich aż sześć, z czego większość usytuowana jest wokół wielkiej areny.

Zwróć uwagę, że przy każdym z totemów możesz zauważyć przeciwnika w postaci kapitana. Jest to przyzwany ze świata zmarłych wróg, którego jednak nie da się zdominować, jak w przypadku normalnych kapitanów. Po środku areny przebywa zaś sam Zog, który jeśli pozostaniemy w zewnętrznej części areny, początkowo nie powinien się nami przejmować.

Wykorzystuj okoliczne wzniesienia, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami.

W ten sposób mozolnie przedzieraj się przez kolejne grupy nieprzyjaciół i dopiero wtedy, gdy zneutralizujesz całą grupę wokół jednego totemu, oczyść przedmiot wykonując proces dominacji. Rozpocznij od zewnętrznego pierścienia i - co bardzo ważne - staraj się zabić jak najwięcej nieprzyjaciół. Dzięki temu ostateczna walka będzie dużo prostsza.

  • Gdy oczyścisz piąty z sześciu totemów, rozpocznij zbieranie rozrzuconych po okolicy strzał.
  • Zog jest bardzo podatny na ataki dystansowe, co zdecydowanie powinniśmy wykorzystać, osłabiając go z bezpiecznej odległości.
  • Gdy go zabijesz, oczyść ostatni totem.
  • Zog odrodzi się po raz ostatni, ale tym razem z nieco mniejszym poziomem doświadczenia.

Kontynuuj więc taktykę zbierania strzał z najbliższej okolicy i walki dystansowej. Tym razem nieprzyjaciel będzie zbliżał się do ciebie nieco bardziej ochoczo, jednak wciąż będzie w większości ignorował podwyższenia, które wykorzystaj do zajęcia lepszej pozycji. Po zabiciu wroga misja dobiegnie końca.


Misja: Plaga

Jeśli chcesz powrócić do wątku z Eltariel, musisz najpierw zdobyć fortecę Khargukor w Seregost. Dopiero wtedy odblokujesz ostatnie misje tej kategorii. W zadaniu plaga musimy obronić fortecę przed nazgulami, co sprowadza nas do kolejnej, dość trudnej potyczki. Upewnij się zatem, że minimalny poziom twojej postaci będzie oscylował wówczas w okolicy 40.

Bitwę rozpocznij od strzelania w beczki przy nacierających wrogach.

Zeskocz przed fortecę i ostrzeliwuj te beczki, przy których znajduje się najwięcej silnych przeciwników. Cały czas koncentruj się jednak na Helmie Żelaznorękim, czyli głównodowodzącym nazguli. O ile walka z tego typu przeciwnikiem nie powinna być dla ciebie niczym nowym, jej trudność polega na ciągłym przyzywaniu wrogich posiłków.

Tym samym będziesz musiał także zająć się dwoma drakami, czyli ziejącymi ogniem smokami. Jeśli posiadasz aktywną umiejętność ich przejmowania, warto to wykorzystać, aby później mieć krótkotrwałą przewagę na polu bitwy.

Gdy walka przeniesie się na teren fortecy, będziesz mógł także przejąć grauga. Cały czas jednak staraj się systematycznie osłabiać nazgula. Taka walka może potrwać nawet do dziesięciu minut, więc bardzo mocno koncentruj się na blokowaniu ataków przeciwnika i unikanie ich. Gdy osłabisz go na tyle mocno, że nad jego głową pojawi się zielona ikona, zdominuj postać, kończąc tym samym zadanie.


Misja: Ogień i furia

Kontynuacja wątku Eltariel prowadzi nas na śnieżne szczyty Seregost. Po rozpoczęciu zadania podążamy za kobietą, a następnie pokonujemy draka należącego do Nazgula. Możemy oczywiście go też przejąć. Po udanej potyczce z wielkim smokiem podążaj za Eltariel, najlepiej na grzbiecie latającego wierzchowca.

Przyda ci się, gdyż tym razem musisz pokonać dwa draki. Gdy ci się to uda, ponownie podążamy za Eltariel, która doprowadza nas do miejsca, gdzie odradza się Helm Żelaznoręki.

Na ogień najlepszy jest ogień¬¬.

Walka z nim ponownie polega głównie na kontrowaniu jego ofensywy, ale tym razem pomagać mu będzie kolejny drak. Dobrze jest go zneutralizować na samym początku. Zwracaj też uwagę na swoją towarzyszkę. Jeśli zacznie się wykrwawiać, jak najszybciej postaraj się jej pomóc. Uważaj cały czas na rzucane ogniste kule przez smoka, o ile nie zgładziłeś go na samym początku.Walka z nazgulem wygląda tak samo, jak przy okazji poprzednich starć. Ponownie trudnością może okazać się ciągłe przyzywanie pomocników, dlatego bardzo mocno koncentruj się na prawidłowym wykonywaniu ostatnich szans, czyli wciskaniu przycisków w odpowiednim momencie, gdy zawęzi się wokół nich okrąg. Po wygnaniu nazgula misja dobiegnie końca.

Komentarze