Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Podbój, Doły

Akt II. Misje i zadania główne w Nurnen.

Wciąż pozostajemy w Nurnen, czyli trzeciej lokacji i regionie gry. Za sobą mamy już pierwsze przejęcie umocnień, które opisaliśmy na stronie traktującej o oblężeniu fortecy Nurnen. Był to proces dość długotrwały, a jeśli przed podbojem fortecy wykonałeś wszystkie inne dostępne zadania główne, teraz nie będziesz miał już zbyt dużego wyboru.

Opisywane na poniższej stronie misje są bowiem zaledwie krótkimi wprowadzeniami do kolejnych wydarzeń, które będę miały miejsce w kolejnych regionach gry. Tym razem odblokujemy od razu dwa, a także poznamy nowe możliwości interakcji z naszymi przybocznymi. Na tej stronie wspominamy o dwóch zadaniach, których wykonanie jest zaledwie formalnością:

  • Podbój (1)
  • Doły (2).

Misja: Podbój

Po dotarciu na teren przejętej fortecy, bo właśnie tam pojawi się znacznik tego zadania, aktywujemy misję. Uruchamiamy tym samym scenkę przerywnikową, w której jeden z kapitanów (poznaliśmy go w finałowej scenie przejmowania fortu w Nurnen) ostrzega cię przed sytuacją, w której twoja forteca również może zostać zaatakowana.

Podbój online i obrona fortecy.

Otrzymujemy zatem kilka pustych wskazówek, między innymi o bardzo ważnej defensywie, a także Łowcy Głów, który może nam „załatwić co trzeba”. Po animacji otrzymujemy informację o podbojach online, dzięki którym możemy atakować fortece przygotowane przez innych graczy, co zagwarantuje nam dodatkowe punkty doświadczenia.


Misja: Doły

Kolejne krótkie, czysto informacyjne zadanie odblokujesz wraz z ukończeniem wyżej opisywanego. Udaj się wówczas do znacznika w centralnej części mapy, gdzie dowiesz się o planach ćwiczebnych każdej fortecy. Spotykamy się tam z Bruzem Siekaczem, który po aktywowaniu misji wtajemnicza nas w zasady działania tego mechanizmu.

Doły to rodzaj areny, gdzie możemy przetestować jednego z naszych zdominowanych kapitanów z innym przeciwnikiem. Jeżeli nasz przyboczny zwycięży, otrzyma szansę na podwyższenie statystyk. Jeśli wygra przeciwnik, w najgorszym wypadku możemy go też spróbować wcielić w zamian za poległego w dołach.Swoich popleczników do walk w dołach możemy wysyłać w każdym przejętym regionie, czyli na chwilę obecną tylko w Nurnen. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie przejąć także inne fortece. Aby uruchomić mechanizm dołów, musisz udać się do ikony tego zadania na mapie.

Każdy region charakteryzuje się trzema walkami o wzrastającym poziomie trudności. Każda kolejna odblokowywana jest dopiero po zwycięstwie w poprzedzającej. Możesz także przetestować dwóch posiadanych popleczników z menu armii.

Komentarze