Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Śródziemie: Cień Wojny usuną z gry mikropłatności

Zakupy szkodziły systemowi Nemezis.

Deweloperzy ze studia Monolith poinformowali, że mikropłatności zostaną usunięte z gry Śródziemie: Cień Wojny. Zdaniem twórców, system ten szkodził niektórym aspektom zabawy.

„Sednem systemu Nemezis jest budowanie relacji z sojusznikami i wrogami w dynamicznym świecie. Kupowanie Orków na Rynku daje natychmiastowe rezultaty i zapewnia więcej możliwości, ale jednocześnie szkodzi temu, co w naszej grze najważniejsze” - napisali przedstawiciele studia na oficjalnej stronie.

„Rynek pozwala przegapić ciekawe wydarzenia, które bez tego elementu gracz po prostu by stworzył i sprowokował. Sama świadomość, że Orków można zakupić, zmniejsza immersję budowania własnej armii”.

Dlatego też od 8 maja kupno złota (Gold) wykorzystywanego w mikropłatnościach będzie niemożliwe. Całkowite zamknięcie sklepu ze skrzyniami zawierającymi Orków nastąpi w lipcu.

Deweloperzy zapowiadają też zmiany w kampanii. Chcą dodać nowe elementy narracyjne we fragmentach, w których obecnie gracze odpierają nieskończone fale napastników wysyłanych przez Saurona - gracze podejrzewali, że to wyzwanie było stworzone po części po to, by zachęcać do kupowania kolejnych Orków.

Cień Wojny będzie wspierany jeszcze przez kilka miesięcy. Twórcy zapowiedzieli kolejne darmowe aktualizacje, które zmodyfikują między innymi system ekwipunku, drzewko talentów, a także rozbudują mechanikę Nemezis.

O autorze
Komentarze