Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Strzelcy Morgotha, Płonący las, Ogień z lodu

Akt II. Misje i zadania główne w różnych lokacjach.

Poniżej znajdziecie opis trzech misji głównego wątku, w których między innymi dosiądziemy wielkiego smoka ziejącego ogniem. Odwiedzimy trzy lokacje, rozwijając tym samym niektóre wątki. Na tej stronie zawarliśmy opis następujących zadań:

  • Strzelcy Morgotha - Cirith Ungol (1)
  • Płonący las - Nurnen (2)
  • Ogień z lodu - Seregost (3).

Misja: Strzelcy Morgotha

Kult Zoga przybiera na sile, a my mamy za zadanie osłabić go jak to tylko możliwe. W tym celu Carnan przybiera postać draka, czyli wielkiego smoka. Dosiadamy go i lecimy przed siebie przez jaskinię. Naszym celem jest oczyszczenie trzech totemów i pokonanie 40 strzelców Morgotha.

Jeśli chcesz odnieść sukces w miarę szybko, powinieneś najpierw skupić się na strzelcach, którzy stanowią największe zagrożenie dla naszego wierzchowca. Teoretycznie, jeśli dobrze radzisz sobie na ziemi, możesz równie dobrze zsiąść od razu z jego grzbietu i rozpocząć eksterminację ręcznie.

Strzelcy rozlokowani są niemal w całej wielkiej jaskini.

Jest to całkiem dobre rozwiązanie, zważywszy na dość toporne sterowanie smokiem. Wprawny strzelec i wojownik rozprawi się szybciej z wojownikami Morgotha na ziemi, niż z powietrza. Pamiętaj, że nie musisz zgładzić wszystkich przeciwników przy totemach.

Wystarczy rozprawić się z tymi, którzy nad głowami mają żółte znaczniki misji. Po likwidacji czterdziestu oznaczonych żołnierzy i oczyszczeniu wszystkich totemów, zadanie dobiegnie końca. Kontynuację tego wątku znajdziesz poniżej.


Misja: Płonący las

Z Cirith Ungol przenosimy się do Nurnen, gdzie odwiedzamy Carnen w lesie. Po wystartowaniu misji musimy ponownie - podobnie jak w całym wątku - oczyścić nekromantyczne totemy. Tym razem jest ich cztery i znajdują się w różnych rejonach lasu.

Podstawową wskazówką dla tego zadania jest dosiadanie wierzchowca, który przyspieszy podróżowanie pomiędzy wyznaczonymi punktami. Na miejscach, gdzie znajdują się totemy, nie musisz likwidować wszystkich nieprzyjaciół.

Jeśli uda ci się oczyścić je bez walki lub pomiędzy starciami z pojedynczymi przeciwnikami, możesz to zrobić i zmierzać automatycznie ku następnemu miejscu. Wraz z oczyszczeniem czwartego totemu musisz wrócić do Carnan.

Doskakuj cały czas do większych grup nieprzyjaciół z pochodniami.

Musisz bronić Carnan, a więc największego drzewa w lesie. Atakować je będą płomieniodzierżcy, którzy będą próbować podpalić obiekt. To właśnie takie grupy powinieneś likwidować w pierwszej kolejności.

Niektórzy z przeciwników będą jednak skupieni na tobie, utrudniając jednocześnie oczyszczanie pobliskiego terenu. Staraj się jednak skupiać na tych posiadających ogień, lecz domyślnie musisz zabić wszystkich przeciwników oznaczonych na żółto. Dopiero wtedy misja zakończy się, lecz miej na uwadze, że nowi przeciwnicy pojawiać się będą cały czas.


Misja: Ogień z lodu

Ofensywa Zoga trwa w najlepsze, co tym razem prowadzi nas do mroźnego Seregost. Właśnie tam powstają próby przywrócenia do życia ogromnego balroga, którego unicestwiliśmy jakiś czas temu. Po rozpoczęciu zadania od razu przyzwij wierzchowca, a także popleczników.

Podbiegnij na sam środek zamarzniętego jeziora, gdzie spotkasz Zoga. Jest to kapitan na bardzo wysokim, bo aż 43 poziomie doświadczenia. Walka z nim może być więc trudna, jeśli pokusisz się na to zadanie zbyt wcześnie. Na razie jednak nie przejmujemy się przeciwnikiem i błyskawicznie obiegamy cztery totemy, aby je oczyścić.

Trzymaj się zewnętrznych części totemów, dzięki czemu unikniesz ostrzału ze strony Zoga.

Staraj się ignorować pozostałych, powolnych nieprzyjaciół, chyba że uprzykrzą ci życie na tyle mocno, że uniemożliwią oczyszczenie totemów. Przebiegając pomiędzy totemami unikaj także pary buchającej spod lodu, gdyż będzie cię bardzo skutecznie spowalniać.Po oczyszczeniu czwartego totemu czeka cię oczywiście walka z Zogiem. Jego słabym punktem są ataki dystansowe, dlatego rzucaj w niego sztyletami oraz używaj łuku bądź młotków. Amunicji w okolicy jest niestety niezbyt dużo, dlatego staraj się o jak największą celność.

Zoga nie da się przeskoczyć, a także będzie krótkotrwale teleportował się o kilka metrów dalej od pierwotnej pozycji, po czym wyprowadzał bardzo niebezpieczny atak. Bardzo ważne jest też zatem wciskanie odpowiednich przycisków, aby unikać ataków lub je kontrować. Koniec walki przyniesie także zakończone zadanie.

Komentarze