Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Cienie przeszłości: Minas Ithil

Zadania: Maedad, Aglar, Raith, Ruth, Pożeracz Strachu.

Na tej stronie możecie zapoznać się z opisem zadań pobocznych typu Cienie przeszłości. Wszystkie te misje są oznaczone na mapie ikoną przyłbicy, ale mogą znajdować się w różnych miejscach. Dostępne są jednak również z poziomu menu. Zadania są formą wspomnień Kelebrimbora, które odtwarzamy podczas trwania misji. Za ich ukończenie przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ukończenie wszystkich zadań tego typu w danym regionie odblokowuje ostatnie, w którym pokonujemy kapitana na bardzo wysokim poziomie. Trud jest jednak tego warty, gdyż zabicie takiego przeciwnika i zrealizowanie pobocznych wytycznych jest gwarantem wysokich nagród.

Im lepiej spiszesz się w danym zadaniu i zrealizujesz wytyczne, tym lepsze nagrody otrzymasz. Wśród nich występują punkty doświadczenia i umiejętności, monety, a także klejnoty. Na poniższej stronie znajdziesz opis zadań dostępnych w pierwszej lokacji gry, czyli Minas Ithil. Oto opisywane misje:

 • Maedad
 • Aglar
 • Raith
 • Ruth
 • Starożytny wódz: Pożeracz Strachu

Misja: Maedad

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 biały klejnot.

Twoim zadaniem jest zabicie czternastu kuszników. Musisz to jednak zrobić tylko i wyłącznie za pomocą mrocznego ciosu, a więc przytrzymując L2/LT, a następnie wciskając □/X. W ten sposób doskakujemy błyskawicznie do przeciwnika i błyskawicznie pozbawiamy go życia. Wykonanie tej sztuczki nie pozbawia nas dodatkowej energii.

Nad głowami kuszników zauważysz żółte ikony, które ułatwią zlokalizowanie wroga.

Jeśli jednak chcemy zmieścić się w podanym czasie, czyli niewiele ponad jednej minucie, musimy błyskawicznie rozglądać się za nieprzyjaciółmi. Od razu po starcie wyzwania zabij dwóch kuszników przed sobą, a następnie zwróć się ostro w lewo. Po zabiciu każdego kolejnego przeciwnika w zasięgu wzroku powinieneś zauważyć nieco dalej kolejnego.


Misja: Aglar

Możliwe nagrody:

 • brąz: +600 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 zielony klejnot.

Jest to jedno z prostszych wspomnień do ukończenia. Mówimy tu także o poziomie złotym. Twoim zadaniem jest przedostanie się do kapitana i jego brutalne zamordowanie. Jeśli zrobisz to w wyznaczonym czasie, czyli półtorej minuty, a także nie pokonasz przy tym żadnego innego przeciwnika, zgarniesz komplet nagród.

.

Zaraz po starcie po prostu zacznij szybko przemieszczać się w stronę miejsca, które oznaczyliśmy na powyższym obrazku. Wdrap się błyskawicznie na dach za kapitanem, który spogląda w kierunku dziedzińca. Zeskocz niżej i zakradnij się za jego plecy, po czym dokonaj brutalnego mordu. Misja dobiegnie końca, a ty zgarniesz komplet nagród. Zadanie można wykonać nawet w mniej, niż 30 sekund.


Misja: Raith

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 czerwony klejnot.

Bardzo przyjemna i dość prosta misja, w którym naszym głównym celem jest pokonanie 30 przeciwników na niewielkiej arenie. Pomimo małych rozmiarów obszaru walki nie sprawi ci to żadnego problemu, głównie dzięki ogromnej ruchliwości Kelbrimbora, ale jeśli zależy ci na dodatkowych bonusach, musisz się nieco postarać.

Gdy zamrozisz przeciwnika, seria zostanie napełniona znacznie szybciej. Wypatruj też niebieskich ikon nad głowami nieprzyjaciół.

Przede wszystkim musisz wykonać dziesięć idealnych kontr, a więc wcisnąć odpowiedni przycisk, gdy nad głową przeciwnika wskaźnik kontry zaświeci się krótkotrwale na niebiesko. Drugim wymaganiem jest wykonanie serii 30 ciosów. Przy pełnym wachlarzu ruchów nie jest to akurat trudne, ale musisz wystrzegać się przy tym ataków ze strony wroga, aby nie przerwało ciągłości serii.


Misja: Ruth

Zadanie to polega na zebraniu gniewu i zabiciu wskazanej liczby przeciwników. Jest to element samouczka w grze, który realizowany jest w ramach głównego zadania Cienie przeszłości. Za ukończenie otrzymasz standardowe nagrody oraz dodatek w postaci punktu doświadczenia i klejnotu, jeśli uporasz się w wyznaczonym czasie.Misja: Starożytny wódz: Pożeracz Strachu

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 czerwony klejnot.

Jest to pierwszy wódz, którego musimy pokonać w ramach misji pobocznych Cienie przeszłości. Najpierw musimy go jednak wywabić, a w tym celu należy wystraszyć piętnastu orków. Łatwo to zrobić przy użyciu brutalnego mordu - za cztery takie zabójstwa otrzymamy dodatkowy bonus. Gdy piętnastu orków zostanie przerażonych, nieopodal wyłoni się kapitan.

Brutalne zabójstwo to najlepsza metoda wzbudzenia strachu w szeregach orków.

Sama walka z Ushakiem, Pożeraczem Strachu, nie powinna ci przysporzyć problemów, pomimo jego wysokiego, 45 poziomu doświadczenia. Jest wrażliwy na ataki z dystansu, więc przeskakuj po kolejnych dachach i skup się na jego ostrzeliwaniu z bezpiecznej odległości, ignorując przy tym jego pomocników, kapitanów na niższych poziomach. Gdy ich jednak zabijesz, otrzymasz dodatkową nagrodę, spełniając tym samym wytyczną. Głównego wodza musisz jednak zdominować.

Komentarze

More On Middle-Earth: Shadow of War

Najnowsze artykuły