Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Zwiady, Los gorszy niż śmierć, Zastygły płomień

Akt II. Misje i zadania główne w różnych lokacjach.

Tym razem odwiedzamy dwie lokacje, w których między innymi kończymy wątek ze zdrajcą, Bruzem. Kontynuujemy też historię związaną z Carnan. W ramach trzech zadań odwiedzamy więc Seregost oraz Gorgoroth. Na poniższej stronie znajdziesz opisy następujących misji:

  • Zwiady - Seregost (1)
  • Los gorszy niż śmierć - Gorgoroth (2)
  • Zastygły płomień - Seregost (3).

Misja: Zwiady

Kontynuujemy wątek Bruza, spotykając się ponownie ze Szczurnikiem. Po aktywacji misji podążamy za naszym pomocnikiem. Dla ułatwienia możemy też wezwać karagora, na którego grzbiecie pokonamy trasę szybciej. Dzikie zwierzę przyda nam się także podczas konieczności szybkiego dotarcia do strażnika.

W jaskini spotykamy Bruza, a po jego zakończonym przemówieniu - pozostając na karagorze - mkniemy przed siebie. Mamy pół minuty na dotarcie do rzekomego strażnika. Będzie to jednak pułapka przygotowana przez zdrajcę.

Trzymaj się jak najdalej beczek, które będą wybuchać.

Uciekamy z jaskini, unikając przy okazji beczek wskazanych na powyższym obrazku. Gdy wrogowie będą do nich strzelać, nastąpią groźne wybuchy. Całkowite uniknięcie eksplozji zrealizuje dodatkowy cel, co przełoży się na nagrody. Po wybiegnięciu z jaskini zneutralizuj orków w najbliższej okolicy, a misja dobiegnie końca.


Misja: Los gorszy niż śmierć

Czas na zakończenie wątku związanego z Bruzem. W tym celu spotykamy się ze Szczurnikiem w Gorgoroth. Podążamy z towarzyszem do obozu Bruza. Musisz przejść przez jaskinię nie wywołując alarmu, dlatego poświęć nieco uwagi na odciąganie przeciwników i likwidowanie ich po cichu.

Po dotarciu do strażnika kierujemy się za nim, a ten doprowadza nas do Bruza i jego obstawy. Przeciwnik posiada wysoki, 40 poziom doświadczenia. W okolicy znajdziesz jednak wiele beczek, w które gdy strzelisz, spowodują ogromne obrażenia dla przebywającego obok.

Najlepsza taktyka na Bruza.

Staraj się więc tak kierować Bruza, aby znajdował się w okolicy beczek, a następnie oddawaj celne strzały do pojemników. Istotne jest także kontrowanie w odpowiednich momentach ataków nieprzyjaciela, co pozwoli ci na wystosowanie własnych, dużo skuteczniejszych od klasycznych. Pamiętaj także, by cucić krwawiącego strażnika, który pomimo niskiego poziomu, jest bardzo przydatny w osłabianiu przybocznych kapitana.

Pamiętaj, aby nie zabijać Bruza, ale gdy ikona nad jego głową zmieni kolor na ziemi, zdominować go i wybrać opcję Hańby, czyli tytułowego losu gorszego niż śmierć. Po dłuższej animacji zadanie dobiegnie końca.


Misja: Zastygły płomień

Kontynuujemy wątek związany z Tar Gorothem, czyli ogromnym balrogiem, który szaleje po całym Mordorze. Po aktywacji zadania, dosiadając Carnan, podążamy za ognistymi śladami pozostawionymi w ziemi przez balroga. Są dobrze widoczne, gdyż kontrastują się ze śniegiem. Ignoruj przeciwników po drodze.

Po dotarciu w okolicę jaskini, Tar Goroth pojawi się za tobą. Carnan będzie biec automatycznie, a ty skoncentruj się na strzelaniu do zwisających stalaktytów, przypominających wielkie sople lodu. Staraj się wyczuć taki moment, aby spadały wprost na głowę balroga.

Brakujące strzały będą podnoszone automatycznie, ale i tak staraj się być oszczędny przez swoją celność.

Po wybiegnięciu z jaskini i dwóch animacjach wespniesz się na grzbiet Carnan pod postacią smoka. Cały czas okrążaj przeciwnika, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na uniknięcie ognistych kul rzucanych w twoim kierunku. Atakuj go lodowym oddechem za pomocą R2/RT, a gdy odblokuje się następny atak, lodowa eksplozja (R1/RB), uderz nią trzykrotnie w balroga.Obserwuj prawy dolny róg ekranu. Gdy pojawi się tam informacja o dostępności pikującego ataku, przytrzymaj przypisany przycisk. Od czasu do czasu ogromny przeciwnik atakować cię będzie różnego typu atakami. Wciskaj wówczas bardzo szybko przyciski wyświetlane na ekranie. Po sedrii kilku dobrych ataków, zadanie zakończy się.

Komentarze