Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny - Ożywieńcy

Akt II. Misje i zadania główne w Gorgoroth.

To już ostatnia misja drugiego aktu. Zadanie tym samym należy do przedostatniej misji wątku Eltariel, który okazuje się najważniejszym w całej grze, przynajmniej do tej pory. Zanim jednak będziesz mógł podejść do misji Ożywieńcy, będziesz musiał zdobyć Khargukor, czyli fortecę w Seregost.

Następnie zmierzamy do Gorgoroth, gdyż to właśnie tam czeka na ciebie misja. Dopiero po zdobyciu wspomnianej fortecy odblokuje się zadanie, w którym w dalszym ciągu podążamy śladem Nazguli, co prowadzi nas naturalnie do nawiedzonych ruin. Ruszamy zatem do znacznika misji i aktywujemy ją.

Po rozpoczęciu zadania zeskakujemy na niższy obszar, gdzie spotykamy się z Eltariel. Po krótkim dialogu docieramy do miejsca, w którym musimy pokonać widma. Są to świetliste postacie rycerzy, nie zagrażające zbytnio bohaterowi. Następnie, po pierwszej turze przeciwników, ruszamy ponownie za kobietą i likwidujemy wszystkie napotkane widma na zielonym obszarze minimapy.

Jeśli nie damy się przy tym wykryć, otrzymamy dodatkowy bonus przy zakończeniu zadania. Jest to jednak dość trudne, gdyż Eltariel bierze sprawy w swoje ręce i czasami podąża takimi ścieżkami, że wrogowie zauważają ją dość łatwo.

Zakradaj się po cichu do przeciwnika i szybko pozbawiaj go życia.

Po zlikwidowaniu wszystkich przeciwników na wyznaczonym obszarze w dalszym ciągu podążaj za Eltariel, która doprowadzi nas przed wieżę, gdzie pojawi się Nazgul Isildur w obstawie kolejnych widm. Walka z przeciwnikiem klasycznie już polega na unikaniu jego ciosów i bardzo szybkim wciskaniu wyświetlonych przycisków.

Po odbiciu ataku każdego rodzaju musisz przeprowadzić kilka błyskawicznych kontr, a także próbować ataków z dystansu, na które Nazgule są dość podatne. Gdy Eltariel wytworzy wokół siebie pole siłowe, błyskawicznie w nie wskocz. Uruchomi się wówczas przerywnik filmowy, po którym musisz pokonać kolejną grupę widm.

Walkę rozpocznij od eksterminacji słabszych wrogów.

Najpierw zajmij się tymi standardowymi, a na sam koniec zostaw sobie przeciwnika oznaczonego czaszką, czyli ikoną kapitana.Teoretycznie najsilniejszy przeciwnik z grupy jest jednak bardzo powolny, a dodatkowo podatny na ataki z dystansu. Za każdym razem, gdy padnie na ziemię półprzytomny, dobiegaj do niego i zasypuj gradem ciosów. Wspierać cię będzie z dystansu Eltariel, która w tej potyczce raczej nie będzie zagrożona. Wraz z pokonaniem ostatniego przeciwnika misja zakończy się.

Komentarze