Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje, zadania, aktywności, znajdźki i sekrety.

Witamy w poradniku do Spider-Man Miles Morales, jednej z pierwszych gier przygotowanych z myślą o uruchomieniu na PS5, ale tytuł dostępny jest również na PS4. Nie jest wymagana podstawowa wersja Spider-Man - mamy bowiem do czynienia z tzw. samodzielnym dodatkiem. W grze wcielamy się w tytułowego superbohatera, który pomaga mieszańcom Nowego Jorku i rozprawia się ze złoczyńcami.

W niniejszej publikacji znajdziecie opis przejścia wszystkich misji głównych i zadań pobocznych, a także opis aktywności dodatkowych. Co więcej, odnajdziecie tutaj informacje o wszystkich sekretach i znajdźkach. Nie zabraknie również podstawowych wiadomości związanych z rozgrywką i mechaniką gry.

W Spider-Man Miles Morales główną postacią jest przyjaciel Petera Parkera, który przejmuje obowiązki superbohatera. Choć zmienia się główny bohater, to tytułowy Miles jest pełnoprawnym Spider-Manem - dysponuje on bowiem takimi samymi pajęczymi umiejętnościami, a co więcej, zdobywa zdolności związane bioelektrycznością, których mógłby mu pozazdrościć Parker.


Spis treści - przejdź do sekcji:


Porady na start

Przygodę w Spider-Man Miles Morales rozpocznij od zapoznania się z podstawowymi mechanikami i aspektami gry.


Rozwój postaci

W tym miejscu odnajdziesz informacje dotyczące umiejętności, kostiumów i gadżetów Spider-Man oraz wiadomości, jak je rozwijać.


Misje główne

Poniżej prezentujemy opis przejścia kampanii fabularnej, dzięki której poradzicie sobie z każdym wyzwaniem.


Misje poboczne

Tutaj sprawdzicie, jakimi zadaniami dodatkowymi Spider-Man może się zając, jak je odblokować i jak je ukończyć.


Znajdźki, sekrety i aktywności dodatkowe

Nowy Jork czeka na odkrycie wielu sekretów, odnalezienie licznych znajdziek, a także na ukończenie ciekawych aktywności.


Pytania i odpowiedzi

W tym miejscu odnajdziesz informacje techniczne związane z grą.


Interfejs i informacje na ekranie

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje pojawiające się na ekranie gry.

 1. Punkty / pasek zdrowia - w ten sposób wyrażone jest tzw. zdrowie bohatera. Jeśli pasek spadnie do zera (lub wartość punktowa), postać zginie.
 2. Moc jadu - kiedy pasek wypełni się złotym kolorem, można skorzystać ze specjalnego ciosu związanego z bioelektrycznością. Jeden pasek to jednokrotne użycie mocy. Maksymalnie można naładować trzy paski (użycia) mocy jadu.
 3. Seria - wartość liczbowa, która określa serię uderzeń bohatera nieprzerwaną przez przeciwnika.
 4. Gadżet / ładunki gadżetu - w tym miejscu wyświetlony jest rodzaj wybranego gadżetu, a także jego ładunki (liczba użyć).
 5. Kamuflaż - czyli moc, która pozwala stać się niewidzialnym. Jeśli pasek się wypełni, można użyć tej zdolności, ale będzie ona działać kilka przez kilka chwil.
 6. Minimapa - na niej sprawdzisz położenie wrogów (czerwone kropki), a także zobaczysz obszary związane z celami misji (żółty kolor).

Szybka podróż

Choć Spider-Man szybko i sprawnie porusza się po Nowym Jorku, można jeszcze szybciej przedostać się do bardziej odległych miejsc na mapie. Warto skorzystać z szybkiej podróży, wsiadając do metra, by zaoszczędzić trochę czasu, jeśli nie chcesz tracić cennych sekund czy minut na przemieszczaniu się z punktu do punktu.

Dostęp do szybkiej podróży otrzymasz po ukończeniu jednej z misji głównej (mniej więcej w połowie historii). Aby z niej skorzystać należy wybrać odpowiedni punkt na mapie - jest on oznaczony ikoną kolejki lub domu z dwa zielonymi trójkątami - i przytrzymać przycisk X. Po chwili zostaniesz przeniesiony w wybrane miejsce.


Sterowanie i skróty kombosów (ruchów)

Opanowanie sterowania to podstawa w tak dynamicznej i nastawionej na walkę grze, jaką jest Spider-Man Miles Morales. Poniżej prezentujemy schemat sterowania i listę ruchów, które warto przyswoić jak najszybciej - to znacznie ułatwi rozgrywkę.

Warto nadmienić, że twórcy dali graczom możliwość przypisania dwóch kombosów do prawej i lewej strzałki na krzyżaku. Dzięki temu szybciej i sprawniej wykonasz trudny ruch podczas walki. Wystarczy zapamiętać do jakiego przycisku został przypisany, a gra samoistnie uruchomi sekwencję.

Aby zmapować prawą i lewą strzałkę, należy wejść w ustawienia gry. Po wybraniu opcji: skrót 1 / skrót 2 przejdziesz do listy ruchów. Wybierz jeden z kombosów, który chcesz wywołać po naciśnięciu danego przycisku.


Wskazówki dla zaczynających grę

Garść porad, które pomogą ci łatwiej zanurzyć się w świat Spider-Mana:

 • Jeśli chcesz szybciej awansować, wykonuj zadania poboczne, zbieraj znajdźki i zaliczaj aktywności. Dobrym pomysłem, aby zdobywać punkty doświadczenia, jest również przerywanie przestępstw.
 • Opisane wyżej czynności nie tylko zapewnią ci cenne punkty doświadczenia, ale także nagrody w postaci zasobów (części i żetony aktywności), dzięki którym odblokujesz nowe kostiumy i gadżety, a także ulepszyć te przedmioty.
 • Walka może wydawać się skomplikowana ze względu na ilość ruchów, które trzeba zapamiętać i w odpowiednim czasie wykonać. Kluczem jest jednak pozostawanie w ruchu. Skup się na unikaniu obrażeń w odpowiednim momencie i wyprowadzaniu skutecznych ataków.
 • Pamiętaj o leczeniu i kontrolowaniu paska zdrowia. Wciskając strzałkę w dół, uleczysz bohatera, ale zwróć uwagę, że nie możesz tego robić w nieskończoność. Leczenie jest bowiem uzależnione od poziomu mocy jadu, który wypełniasz zadając obrażenia rywalom i wykonując poprawne uniki.
 • Jeśli zależy ci na wymaksowaniu gry i zdobyciu wszystkich trofeów, nastaw się, że - oprócz ukończenia gry i zaliczenia wszystkich dzielnic na 100% - musisz również przejść jeszcze raz grę w trybie nowa gra +.

Marvel's Spider-Man Miles Morales, czyli samodzielny dodatek

Spider-Man Miles Morales jest samodzielnym dodatkiem do Marvel's Spider-Man, gry wydanej w 2018 roku. Tegoroczna odsłona nie wymaga zakupu „podstawki”, by gra uruchomiła się.

Spider-Man Miles Morales to spin-off serii, który, co prawda, rozwija wątki z poprzedniej części, ale jej znajomość nie jest wymagana, by zrozumieć opowiadaną historię. Tym razem bowiem nie wcielamy się w Peter Parkera, etatowego superbohatera, a Miles Moralesa, który zdobył pajęcze umiejętności i rusza na ratunek mieszkańcom Nowego Jorku.

Jeśli nie miałeś okazji wcześniej zagrać w podstawową wersję gry - Marvel's Spider-Man - warto rozważyć zakup bogatszej wersji gry na PlayStation 5, z podtytułem Ultimate, która zawiera dwie gry z uniwersum Spider-Mana, czyli: Marvel's Spider-Man i Marvel's Spider-Man Miles Morales.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze