Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel's Spider-Man otrzyma darmowe stroje z nowego filmu - ale tylko w wersji Remastered na PS5

Insomniac Games tłumaczy decyzję.

Insomniac Games poinformowało, że 10 grudnia do Marvel's Spider-Man: Remastered trafi darmowa aktualizacja ze strojami z nadchodzącego filmu „Bez drogi do domu”. Prezentu nie dostaną osoby posiadające podstawową wersję gry na PS4. Jak twierdzą deweloperzy, update mógłby popsuć jakość produkcji na starszej konsoli.

Jedynym sposobem, by zdobyć Spider-Man: Remastered, jest kupno Spider-Man: Miles Morales w Edycji Specjalnej, która zawiera w pakiecie odświeżoną wersję wspomnianej gry. Cena zestawu to 340 zł.

Insomniac Games wytłumaczyło decyzję o wykluczeniu wersji PS4 z aktualizacji, ale oświadczenie nie spodobało się niektórym graczom.

„Od momentu premiery wersji PS4 w 2018 roku, zaktualizowaliśmy ją 19 razy, dodając więcej strojów i funkcji, niż początkowo planowaliśmy” - napisali deweloperzy na Instagramie (dzięki, Gamerant). „Każdy kolejny patch był coraz bardziej skomplikowany technicznie, zwłaszcza w kontekście utrzymania streamingu danych z dysku PS4”.

„Aby zapewnić optymalną jakość gry użytkownikom PS4, podjęliśmy trudną decyzję, by wprowadzić nowe stroje tylko do [wersji na PS5 - red.], gdzie nasz silnik pozwala aktualizować grę bez narażania jakości doświadczenia”.

Nowym strojom możemy przyjrzeć się na plakatach filmu

Część internautów podejrzewa, że realnym powodem rezygnacji z wdrożenia update'u do wersji PS4 jest chęć „odcięcia się” od edycji Spider-Man na poprzedniej generacji, gdzie Peterowi Parkerowi wizerunku użycza inny aktor niż w remasterze.

„Spider-Man: Bez drogi do domu” trafi na ekrany kin już 17 grudnia.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze