Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - rozwój postaci: awansowanie, umiejętności, zdolności wyzwania

Jak ulepszyć Spider-Mana.

Podczas całej gry w Spider-Man Miles Morales zdobywamy punkty doświadczenia (PD) praktycznie za wszystkie czynności, jakie wykonujemy. Zdobywając odpowiednią liczbę PD, awansujemy na kolejny poziom. To z kolei zapewni nam jeden punkt umiejętności, dzięki któremu możemy wykupić nową zdolność.

Punkty doświadczenia zdobywamy, wykonując misje główne i poboczne, a także odnajdując znajdźki oraz zaliczając aktywności dodatkowe (łatwo je znajdziesz, szukając różnych ikon na mapie gry). Aktualny poziom oraz wartość PD sprawdzimy na każdej zakładce menu, w prawym, górnym menu.

Punkty umiejętności wykorzystamy w zakładce Umiejętności (1), wchodząc do menu gry. Drzewko zdolności dzieli się na trzy kategorie:

  • umiejętności bojowe (2),
  • zdolności jadu (3),
  • zdolności związane z kamuflażem (4).

Każda z kategorii wyróżnia się innymi właściwościami. Warto zapoznać się z opisem umiejętności, aby podczas rozgrywki wybierać te talenty, które najbardziej odpowiadają naszemu stylowi walki.

Kosz nabycia każdej zdolności wiąże się z wydaniem 1 punktu umiejętności.

Istnieją jeszcze trzy, dodatkowe kategorie umiejętności - nazywane są zdolnościami wyzwania. Związane są z:

  • walką (5),
  • przemieszczaniem / poruszaniem się (6),
  • skradaniem się (7).

Ten typ zdolności odblokujemy, wykonując odpowiednie wyzwania (szkolenia), które widoczne są na mapie gry (pomarańczowo-czarna ikona). Jeśli wykonamy wyzwanie z danej kategorii (np. walki), wówczas odblokujemy pierwszą umiejętność wyzwania (w tym wypadku: Wirowanie). Aby zdobyć kolejną zdolność z grupy, należy zaliczyć kolejną próbę.

Następnie: Spider-Man Miles Morales - kostiumy: modyfikacje, wizjer, jak odblokować

Spis treści: Spider-Man Miles Morales - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze