Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - walka: podstawy, ruchy, kombosy, moc jadu

Podstawowe informację o walce z wrogami.

Walka w Spider-Man Miles Morales to nieodłączny element rozgrywki. Dlatego opanowanie umiejętności bojowych to podstawowy aspekt, by cieszyć się w pełni z doznań płynący z gry.

W starciach prawie zawsze bierze udział liczna grupa wrogów, których Miles musi pokonać. Chociaż wydaje się to niemożliwe, żeby jedna postać sprostała tak wielu przeciwnikom, należy pamiętać, że Spider-Man posiada wachlarz zdolności, dzięki którym jest w stanie walczyć z wieloma oponentami jednocześnie.

Poniżej opisujemy podstawowe ataki i ruchy, które należy opanować, by poradzić sobie z w każdej sytuacji.

  • Podstawowy atak (kwadrat) - Spider-Man uderza rękoma i nogami w przeciwników. Kilkukrotnie wciśnięcie przycisku kwadrat wywoła sekwencję ciosów. Oczywiście należy pamiętać, że - w większości przypadków - nie można bez końca okładać jednego przeciwnika uderzeniami, gdyż wykorzystają to pozostali wrogowie, atakując nas. Pozostanie w ruchu to podstawa. Spider-Man nie tylko musi atakować, ale też bronić się przed ciosami.
  • Wyrzucenie w powietrze (przytrzymać kwadrat) - przeciwnik wyskoczy w powietrze, a Spider-Man, może kontynuować uderzenia w powietrzu. Ten rodzaj ataku sprawdza się przede wszystkim na wrogach, którzy się bronią (np. nieprzyjaciół zasłaniających się tarczą lub pięściami). Co więcej, w powietrzu nie zaatakują nas oponenci walczący wręcz lub bronią białą. Uważać trzeba jednak na pociski z broni palnej.
  • Uniki (kółko) - czyli akcja obronna przed ciosami przeciwników. Bardzo często będziesz korzystał z uników podczas starć. Gdy tylko zobaczysz białą poświatę nad głową Spider-Mana, wykonaj unik, który uchroni się przed obrażeniami. Wykonany w odpowiednim momencie unik, czyli tuż przed samym ciosem wroga, zapewni ci dodatkową premię. Słabszy przeciwnik bowiem zostanie splątany pajęczą siecią, co unieruchomi go na kila sekund.
  • Pajęczy atak (trójkąt) - gdy wykonasz ten atak, Spider-Man wybije się i poleci w kierunku przeciwnika i uderzy go. Ten cios można wykonać z ziemi i z powietrza. Przydaje się, gdy chcemy szybciej zbliżyć się do wroga.
  • Wyrwanie broni (przytrzymaj trójkąt) - skieruj się w stronę wroga, który celuje w ciebie z broni palnej, aby wyrwać mu ją rąk.
  • Użycie gadżetu (R1) - Spider-Man ma do dyspozycji cztery rodzaje gadżetów. Najbardziej uniwersalną zabawką człowieka-pająka jest wyrzutnia sieci, dzięki której może unieruchomić nieprzyjaciela na kilka sekund lub związać go ze ścianą lub podłożem na stałe.
  • Moc jadu - związana jest bioelektrycznością, czyli specjalnymi właściwościami Milesa Moralesa. Nowy Spider-Man ma do dyspozycji kilka super ciosów, które może wywołać, gdy naładuje się odpowiedni pasek (znajduje się on poniżej poziomu zdrowia). Każde uderzenie i wykonany poprawnie unik, zwiększa poziom mocy jadu. Gdy zapełni się choć jedno pole (zmieni się na kolor złoty), wówczas bohater może użyć jednego z ataków związanych z mocą jadu. Najczęściej warto korzystać z jadowitego ataku (L1+kwadrat) - zadaje on duże obrażenia wrogom, a także z jadowitej rozwałki (L1 + kwadrat + X) - ten atak przydaje się szczególnie, gdy otoczy nas grupa przeciwników (odrzuca on bowiem ich i zadaje niemałe obrażenia).

Co ważne, powyższej opisana lista ataków i kombosów nie jest pełna. Spider-Mam posiada wiele ruchów, które odblokujesz w trakcie gry, a także wykupując odpowiednie umiejętności. Warto zajrzeć na zakładkę Lista ruchów w menu gry, by je wszystkie poznać.

Następnie: Spider-Man Miles Morales - walka: porady na początek

Spis treści: Spider-Man Miles Morales - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze