Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - walka: porady na początek

Poznaj wroga, korzystaj z leczenia, naucz się ruchu i wiele innych.

Walka w Spider-Man Miles Morales to jedna z jej największych zalet gry, ale należy ją dokładnie opanować, by cieszyć się z rozgrywki. Starcie z liczną grupą nieprzyjaciół dla wielu początkujących graczy, a nawet tych bardziej zaawansowanych, mogą okazać się wymagające. Dlatego warto zapoznać się z naszymi poradami.

Na tej stronie postaramy się przedstawić kilka najważniejszych wskazówek związanych potyczkami z wrogami.

1. Zacznij od podstaw

Pierwsze misje mają za zadanie zaznajomić graczy z podstawami rozgrywki. Dlatego spokojnie zapoznaj się z systemem walki i jego złożonością, szczególnie że z każdą kolejną misją i aktywnością poznajemy kolejne możliwości i kolejne opcje!

Ucz się powoli i nie stresuj się, jeśli ci coś nie wychodzi. Stosuj na początku podstawową kombinację (cztery razy kwadrat), a także wybicie przeciwnika w górę (przytrzymaj Kwadrat) i doskoczenie do niego (wciśnij X), a następnie znów podstawowa kombinacja w górze (cztery razy Kwadrat).

Nie zapomnij o unikach (kółko). Gdy wokół głowy Spider-Mana zobaczysz białą poświatę, informującą o zagrożeniu, wraz z unikiem wykonasz kontratak pajęczą siecią, co na chwilę spowolni wroga.

Lista kombosów jest długa, ale nie musisz poznawać wszystkich ruchów, by skutecznie walczyć. Staraj się nauczyć podstaw, a dopiero potem dokładaj kolejne techniki.

2. Pozostawiaj w ruchu

Na początku gry mamy tendencję do walki w miejscu, ewentualnie stosowania uniku. Tymczasem warto zauważyć, że Spider-Man to mistrz ruchu i powinniśmy z tego korzystać. Wystarczy rozejrzeć się wokół i dostrzegać białe okręgi - to punkty, do których możemy szybko doskoczyć (klikając szybko lewy i prawy trigger jednocześnie).

Bądź cały czas w ruchu - jeśli jest zbyt dużo przeciwników, przeskocz w inne miejsce, wskocz na daszek, przeskocz na wystającą kolumnę. To wytrąci przeciwników z ataku, a Ty będziesz mógł spokojnie znów się przygotować - zastosować leczenie czy wybrać słabszych wrogów, by potem rozprawić się z mocniejszymi.

3. Nie zapomnij o leczeniu

To bardzo ważne, aby pamiętać o kontrolowaniu paska zdrowia Spider-Mana i leczenia go w razie potrzeby. Można szybko się wyleczyć, poświęcając moc jadu. Jeżeli masz trudności w walce, zwracaj uwagę, aby po zabiciu wroga czy dwóch, szybko wcisnąć przycisk leczenia (to dolna strzałka na „krzyżaku”). Stosuj tę metodę, aż opanujesz dobrze walkę - wówczas będziesz mógł wykorzystać moc jadu do wykonywania specjalnych ataków.

4. Dobierz odpowiednią technikę do wroga

W grze przyjdzie ci walczyć z kilkoma rodzajami wrogów. Jeśli strzelają z dystansu z broni palnej, inni potrafią się bronić, jeśli zastosujesz podstawowy atak, a jeszcze inni wykonują ataki specjalne.

Do każdego z nich musisz dobrać odpowiednią taktykę. Dlatego naucz się i zapamiętaj unik między nogami (wciśnij szybko kwadrat, a potem szybko Kółko, gdy stoisz przed przeciwnikiem). W ten sposób znajdziesz się za nim i będziesz mógł wykończyć go kopnięciami. To dobry sposób na przeciwników z tarczami.

Nie zapominaj o wyrzutni sieci (przycisk R1). Nie działa na tarczowników, ale ten atak poradzi sobie z wrogami strzelającymi bronią.

Na początku starć staraj się wykończyć podstawowych przeciwników, uważając jednak na tych z bronią palną lub z wyrzutniami rakiet oraz na granaty. Twoim przyjacielem jest unik oraz ciągły ruch!

5. Korzystaj z otoczenia

Gdy już opanujesz podstawowe techniki oraz stosowanie leczenia w odpowiednim momencie, zacznij skupiać uwagę na otoczeniu i dostrzegaj obiekty, które można wykorzystać podczas walki. Elementy otoczenia, oznaczone na ekranie (L1+R1), oznaczają, że możesz ich użyć.

Czasami mogą to być rzeczy, którymi rzucisz we wrogów (beczki, pokrywy studzienek), ale dostrzegaj także regały czy konstrukcje, które możesz przewrócić.

Wykorzystywanie obiektów otoczenia będzie bardzo ważne, by pokonać duże liczby wrogów i ukończyć dalsze misje.

6. Wybierz odpowiedni poziom trudności

Spider-Man oferuje kilka poziomów trudności. Średni poziom może być całkiem wymagający także dla graczy z nieco dłuższym stażem, a dla początkujących może być nawet zbyt trudny. Jest to szczególnie odczuwalne w początkowej fazie gry, gdy konieczność korzystania z wielu przycisków w trakcie walki z jednoczesną dużą liczbą przeciwników sprawia największy kłopot.

Pamiętaj, że poziom trudności można zmienić w każdej chwili, przechodząc do ustawień gry. Warto to zrobić, jeśli walka jest za trudna lub za łatwa.

7. Powtarzaj aktywności związane z kryjówkami Undergroundu i laboratoriami Roxxon

Od pewnego momentu w historii będziesz mógł odnajdować wrogie bazy i likwidować je, a co więcej także, powtarzać ponownie podejścia w tych już zdobytych.

Jeśli dotarłeś do pierwszej kryjówki lub labolatorium, a cały czas czujesz braki w walce, spróbuj ją sobie powtórzyć. Wystarczy znaleźć daną bazę na mapie i rozpocząć zabawę ponownie. To świetna możliwość na dalsze testowanie różnych kombinacji i uczenie się systemu walki.

8. Bierz udział w aktywnościach dodatkowych

Spider-Man Miles Morales oferuje wiele aktywności pobocznych - jeśli otrzymasz sygnał, że jest napad, rabunek czy inne przestępstwo w okolicy, ruszaj do niego, aby poćwiczyć. Zawsze jest dobry moment, by zmierzyć się z przeciwnikami i potrenować ataki i obronę, a co więcej, będzie to odpoczynek od misji głównych.

Szczególnie zachęcamy da szukania przestępstw w pierwszej odkrytej dzielnicy. Wrogowie będą tam w mniejszej liczbie, co pozwoli nie tylko się podszkolić, ale i wygrać, zdobywając przy tym cenne zasoby.

Spis treści: Spider-Man Miles Morales - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Spider-Man Miles Morales - walka: podstawy, ruchy, kombosy, moc jadu

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze