Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - przenoszenie zapisów z PS4 do PS5

Czy można kontynuować rozgrywkę na PlayStation 5 rozpoczętą na PS4?

Spider-Man Miles Morales zadebiutuje na dwóch platformach Sony - PlayStation 4 i PlayStation 5. Na obu konsolach rozgrywka, historia i zawartość jest taka sama. Różnica pomiędzy tymi wersjami wynika przede wszystkim z oprawy graficznej i płynności. Z oczywistych względów Spider-Man Miles Morales działa na PS5 o wiele lepiej.

Z racji wcześniejszej premiery wersji na PS4, polscy gracze mogą zacząć rozgrywkę w Spider-Man Miles Morales już 12 listopada 2020 na starszej konsoli. Dobrą wiadomością jest fakt, że - jeśli zakupimy grę na PS4 - otrzymamy aktualizację do PS5 - i dzięki temu możemy bez dodatkowych kosztów zagrać w Spider-Man Miles Morales na nowej konsoli.

A co najważniejsze, zapisy stanów gry z PS4 przeniosą się do wersji z PS5. Jest to dobra wiadomość dla graczy, który rozpoczną grę na PS4 i mogą ją potem kontynuować na PS5, bez obawy, że będą musieli rozpoczynać grę od nowa.

Warto wspomnieć, że taka sama opcja dotyczy podstawowej wersji Spider-mana, czyli Marvel's Spider-Man, gry wydanej w 2018 roku. Na PS5 pojawi się ulepszone wydanie tej gry - z dopiskiem Remastered. Również i w tym przypadku będzie można przenieść zapisy stanów z PS4 na PS5.

Jeśli korzystasz z subskrypcji PlayStation Plus, wówczas zapisy stanów gry (save'y) przeniosą się automatycznie. Jeżeli nie, musisz przekopiować je z jednej konsoli na drugą, na przykład za pomocą nośnika USB. Istnieje też możliwość przeniesienia całego konta z PS4 na PS5, ale wówczas musisz pobrać zawartość dysku (w tym save'y), i przenieść go do PS5.

Spis treści: Spider-Man Miles Morales - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Spider-Man Miles Morales - czy wersja gry z PS4 zadziała na PS5

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze