Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 - poradnik i najlepsze triki

Listy najlepszych piłkarzy, FUT, taktyka, transfery i porady ogólne.

Witamy w poradniku i solucji do FIFA 18. Znajdziesz tu porady dotyczące rozgrywki, a wśród nich ustawienia taktyczne, listy najlepszych zawodników i młode talenty, nowości w grze, wskazówki o Ultimate Team i szczegóły dotyczące kariery różnego typu.

Mnogość trybów i możliwości to od zawsze silna strona serii. Tak jest i w przypadku FIFA 18 - oprócz standardowych trybów kariery menadżera i kariery zawodnika mamy tu możliwość poznania dalszej części historii Alexa Huntera w ramach kontynuacji Drogi do sławy.

Nie można także zapomnieć o bogatym trybie FIFA Ultimate Team (w skrócie FUT), gdzie zajmujemy się budowaniem składu na podstawie kart piłkarzy dostępnym na sieciowym rynku transferowym.

Tym razem FIFA 18 stawia na udany kompromis pomiędzy taktyczną rozgrywką, a możliwością szybkiej wymiany piłek. Tegoroczna odsłona serii pozwala więc graczowi na łatwą zabawę w jego ulubiony sposób i preferowanym tempie.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłej zabawy!


Listy i zestawienia najlepszych piłkarzy

W tym miejscu możesz zapoznać się z różnymi listami zawodników, ale i klubów. Znajdziesz tu między innymi zawodników z potencjałem czy najlepsze propozycje dla danej pozycji lub z wybranych, najpopularniejszych lig.


FIFA 18 Ultimate Team

Znajdziesz tutaj najważniejsze zagadnienia dotyczące trybów Ultimate Team, z naciskiem na wyszukiwanie piłkarzy na listach transferowych oraz wykonaniu perfekcyjnego zgrania całej drużyny, które jest często ważniejsze, niż ogólna ocena zespołu.

Wkrótce aktualizacja.


Taktyka, formacje, ustawienia i sztuczki

W tej sekcji poradnika odnajdziesz przydatne wskazówki i porady dotyczące taktycznych zagadnień i aspektów związanych bezpośrednio z rozgrywką. Znajdziesz tu także przydatne spisy wszystkich sztuczek i cieszynek.


Nowości w grze, Droga do sławy, Tryby gry

W tym miejscu poświęcimy nieco uwagi na nowości wprowadzone do FIFA 18 względem poprzednich części serii oraz dostępne tryby zabawy. Znajdziesz tu także opis trybu fabularnego, czyli kontynuacji opowieści z poprzedniej części gry.

Wkrótce aktualizacja.


Trening

Gry treningowe są rozwijane w każdej odsłonie gry FIFA. To doskonały sposób na niezobowiązujące ćwiczenie konkretnych aspektów związanych z rozgrywką. W trybach kariery możemy dzięki nim również rozwinąć cechy zawodnika.


Porady ogólne

- Jeśli przed zakupem chciałbyś przetestować grę, jest taka możliwość. Wystarczy, że ściągniesz jej wersję demonstracyjną. Stosowne wskazówki znajdziesz na następującej stronie: Demo FIFA 18 - jak pobrać, wszystkie informacje.

- Tegoroczna odsłona serii ma niejedno oblicze. Zróżnicowana rozgrywka umożliwia taktyczne i długie rozgrywanie futbolówki, ale fani szybkich kontr i parcia do przodu za wszelką cenę również się tu odnajdą. Staraj się więc grać tak, jak lubisz najbardziej.

- Ze względu na wspomniane wyżej elastyczne podejście do rozgrywania piłki, staraj się wyczuć na początku meczu każdego przeciwnika. Jeśli ktoś preferuje piłkę bardzo szybką, zagęszczaj linię defensywy. Gdy z kolei trafisz na przeciwnika długo rozgrywającego futbolówkę, staraj się o wysoki pressing.

- Nie tylko prawdziwi gracze mają swoją wizję futbolu. Programiści z EA Sports w tym roku postarali się też o to, aby komputerowy przeciwnik miał swój charakter. Szybko zauważysz, że każda drużyna gra nieco inaczej, więc staraj się rozgryzać przeciwnika już na samym początku meczu.

- Inwestuj w młodych i dobrze zapowiadających się piłkarzy. Młode talenty to jedna z najważniejszych grup zawodników w całej grze. Wyżej możesz zapoznać się z przygotowanymi przez nas listami, które znacznie ułatwią ci przeczesywanie transferowego rynku. Pamiętaj jednocześnie, że nie zawsze warto inwestować w głośne nazwiska - na rynku znajdziesz wielu młodzików, którzy dzięki swojemu potencjałowi mogą zbliżyć się do największych gwiazd.

- Nie trzymaj cały czas wciśniętego przycisku sprintu. Piłkarze szybko się męczą, a gdy pasek ich kondycji spadnie do zera, są praktycznie bezużyteczni na murawie. Czasami, zamiast sprintu na bramkę, zwolnij nieco i spójrz na sytuację na murawie. Może warto rozgrywać piłkę nieco dłużej, aby w końcu znaleźć lukę pomiędzy obrońcami przeciwnika?

Komentarze

More On FIFA 18

Najnowsze artykuły