Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 - FUT Web App: jak pobrać, najważniejsze informacje

Na komputer i smartfony.

Do premiery FIFA 18 pozostało jeszcze kilka dni, ale już dziś twórcy udostępnili dla niewielkiej grupy graczy specjalne narzędzie nazwane FUT Web App. Jest to specjalna aplikacja dostępna na pecetach i smartfonach z systemami Android i iOS.

Dzięki niej, jeszcze przed premierą, możemy zarządzać swoją drużyną w trybach FIFA Ultimate Team bez konieczności uruchamiania gry. Dostępne opcje są takie same, jak w grze, a więc możemy ustawiać swoich zawodników, handlować kartami i otwierać bonusowe paczki za codzienne logowanie do aplikacji.

W ten właśnie sposób rynek transferowy w FUT zostanie uwolniony jeszcze przed premierą, gwarantując możliwość ułożenia lepszego składu już na dzień premiery FIFA 18. Nie jest to jednak proste, gdyż wymaga żyłki handlarza i świadomości, jaką drużynę chcemy ułożyć. Przy handlowaniu i ustalaniu składu pamiętaj, że najważniejszym elementem w FIFA Ultimate Team jest zgranie zespołu.


FUT Web App na PC - jak korzystać

Z aplikacji FUT Web App dla gry FIFA 18 może skorzystać każdy, kto posiada już konto związane z poprzednią częścią gry, nie będące nigdy przedmiotem bana lub zawieszenia ze strony firmy EA. Takie konto musiało jednak zostać stworzone między 26 września 2016 a 1 sierpnia 2017 roku. Tylko takie konta mogą mieć wcześniejszy dostęp do aplikacji.

Także nowi gracze mogą założyć tu swoje konta, ale dopiero bliżej premiery i posiadając własną kopię FIFA 18. Pierwsze, co musimy zrobić, to wejść na oficjalną stronę produktu:

Następnie klikamy na duży, zielony przycisk Launch Web App i różowy przycisk Login. W tym miejscu możesz zalogować się na istniejące konto lub założyć nowe, jednak z aplikacji skorzystasz tylko przy spełnieniu wspomnianych nieco wyżej warunków.

W przypadku logowania po dłuższym czasie możesz dodatkowo zostać poproszony o wprowadzenie kodu bezpieczeństwa, który zostanie wysłany na przypisany wcześniej adres e-mail. Jeśli wcześniej ustalałeś odpowiedź do pytania bezpieczeństwa, również zostaniesz poproszony o jej wprowadzenie. Następnie pozostaje już tylko zaakceptowanie postanowień licencyjnych.

Po kliknięciu przycisku Accept otrzymasz pierwszą nagrodę i zostaniesz przeniesiony na główną stronę aplikacji FUT Web App. Jak możesz zauważyć, gra działa w środowisku przeglądarki internetowej, a więc nie musisz instalować niczego dodatkowego. Aplikacja nie jest jednak dostępna w języku polskim.

Główne okno FUT Web App

1. Główne okno gry, w którym możesz wybierać poszczególne elementy. Jest zbliżone do tego, które występuje w grze. Posiada stosowne skróty do najważniejszych funkcji danej zakładki.

2. Pierwsza z zakładek to przycisk Home, a więc powrót do głównej strony aplikacji. Na ekranie startowym wyświetlą się wówczas najważniejsze funkcje.

3. Zakładka Squads przenosi cię na ekran zarządzania drużynami. Możesz tam ustawiać zawodników i zapoznać się z drużyną tygodnia. Ta funkcja będzie dostępna jednak dopiero po premierze gry.

4. SBC to skrót od Squad Building Challenge, czyli Wyzwań Budowania Składu. Zapoznasz się tam z zadaniami, po których spełnieniu otrzymasz dodatkowe nagrody.

5. Zakładka Transfers otworzy - jak można się domyśleć - okno rynku transferowego. Możesz tam handlować kartami piłkarzy jak i jednorazowymi z określonymi funkcjami. Sprzedaż i zakup są dozwolone od razu po skorzystaniu z aplikacji i otworzeniu pierwszej paczki.

6. Zakładka Store to po prostu sklep, gdzie możesz kupić brązowe, srebrne lub złote paczki, a także otworzyć posiadane. Jeśli otrzymałeś jakąś paczkę, przy nazwie zakładki zauważysz czerwoną kropkę informującą o aktywności.

7. W zakładce klubu możesz przeglądać posiadane karty, zmieniać stroje i herby drużyny, miejsca rozgrywania spotkań czy używaną piłkę.

8. Po kliknięciu w zakładkę ustawień możesz wylogować się z konta lub zmienić język aplikacji. Niestety, język polski nie jest obsługiwany.

9. W tym miejscu możesz szybko sprawdzić stan swojego konta, a więc ilość posiadanych monet FUT (coins) i zielonych punktów FIFA (points).Wersja na Android i iOS - FIFA 18 Companion

Wersje aplikacji na urządzenia przenośne są już dostępne. Nazwa aplikacji różni się nieco od wersji na pecety. W przypadku urządzeń przenośnych będzie to bowiem FIFA 18 Companion. Poniżej znajdziecie linki do Sklepu Play oraz App Store, skąd możecie pobrać aplikację na smartfony z systemem Android lub iOS.

Po instalacji FIFA Companion, niezależnie od systemu, zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na swoje konto, dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w przypadku wyżej opisanego FUT Web App. Interfejs aplikacji przystosowany jest do mniejszych ekranów telefonów i tabletów, ale posiada dokładnie taką samą funkcjonalność, jak wersja w przeglądarce internetowej.

Komentarze

More On FIFA 18

Najnowsze artykuły