Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 - Droga do sławy: Powrót Huntera - początek i rozgrywka

Kontynuacja piłkarskich przygód Aleksa Huntera.

Poprzednia odsłona piłkarskiej serii wprowadziła ciekawą nowość w postaci trybu fabularnego. Opowiadał on historię dobrze zapowiadającego się piłkarza z Anglii, który walczył o dostanie się do pierwszego składu swojej ulubionej drużyny. FIFA 18 stawia na rozwinięcie tej formuły, proponując tryb Droga do sławy: Powrót Huntera.


Uwaga! Dalszy opis opowieści o Aleksie Hunterze może zawierać spoilery dotyczące przebiegu gry! Pamiętaj również, że tryb fabularny nie jest dostępny w wersjach gry na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Switch.


Uruchamiamy tryb poprzez wybór odpowiedniego przycisku na ekranie głównym gry. Jeżeli grałeś w poprzednią część, możesz tu zaimportować statystyki gracza lub zacząć od nowa. Wówczas nasza postać będzie miała ocenę ogólną na poziomie 71 punktów.

Jeśli decydujemy się na nową postać, wybieramy także klub z angielskiej Premier League, w którym będziemy startować. Z kolei import postaci zatrzyma pierwotny wybór.

Na początku przypomnienie, co działo się w pierwszej części przygód Aleksa Huntera.

Sama opowieść rozpocznie się od przypomnienia, co wydarzyło się w pierwszej części Drogi do sławy. Po zakończonym filmiku przeniesiemy się do Rio de Janeiro, gdzie Alex wraz z przyjacielem - Dannym - spędza ostatni dzień swojego urlopu. Chłopacy zostaną zaczepieni przez grające obok dzieciaki. Po chwili dołączysz do meczu na niewielkim boisku, trzech na trzech, bez bramkarzy.

Miły i nietypowy przerywnik. Szkoda, że nie do powtórzenia.

Styl wypowiedzi

Po zakończonym spotkaniu po raz pierwszy staniemy przed wyborem stylu odpowiedzi, który ponownie działa na tych samych zasadach. Możliwe rodzaje odpowiedzi są następujące:

  • porywczy
  • wyważony
  • spokojny.
Każdy rodzaj odpowiedz będzie miał swoje konsekwencje.

Dzięki porywczemu stylowi przypodobasz sobie kibiców, ale możesz stracić w oczach menadżera. Odwrotny efekt przyniesie odpowiadanie w sposób spokojny, zaś wypowiedzi wyważone mogą zadziałać dwojako. W kontekście bezpośredniej rozgrywki na murawie lepsze wypowiedzi są spokojne, gdyż zwiększają szanse na występy.

Inaczej wygląda to w przypadku scenek dotyczących prywatnej części życia głównego bohatera. Odpowiedzi różnego typu mogą zadziałać w inny sposób, co będzie miało wpływ na dalsze losy Aleksa i osób z jego otoczenia. Rdzeń rozgrywki i przebieg kariery, niezależnie od stylu wypowiedzi, będzie praktycznie taki sam.


Treningi

W trybie Droga do sławy: Powrót Huntera nie można symulować piłkarskich spotkań. Jedyna taka możliwość istnieje wtedy, gdy podczas meczu kontrolujemy tylko Aleksa i zostaniemy zdjęci z boiska. Wówczas końcówka meczu jest symulowana.

Symulować można za to treningi, które urozmaicają nam czas pomiędzy spotkaniami. Nie należy jednak tego robić. Wyższe oceny otrzymamy po samodzielnym rozgrywaniu gier treningowych, a także zwiększymy tym samym szansę na występ w pierwszej jedenastce w najbliższym meczu. Ukończenie niektórych treningów lub wzięcie udziału we wszystkich może być także dodatkowo nagradzane, na przykład kartami do trybów FIFA Ultimate Team.Elementy stroju, fryzury i tatuaże

Nowością w trybie Drogi do sławy jest możliwość nadania Aleksowi Hunterowi oryginalnego wyglądu. Z poziomu głównego menu możemy zmienić jego fryzurę, codzienne ubranie lub styl na boisku. Dzięki dodaniu kolorowych opasek zawodnik będzie łatwiej rozpoznawalny na murawie. Może się to przydać zwłaszcza wtedy, gdy kontrolujemy całą drużyną, a nie sterujemy tylko bohaterem.

Komentarze