FIFA 18

Fantastyczna rozgrywka, która perfekcyjnie łączy stosowny realizm i dynamikę na wirtualnej murawie.

Najważniejsze

Pytanie do Czytelników: Czego oczekujesz od FIFA 19?

Zapraszamy do dyskusji o przyszłości serii.

Nic tak nie budzi emocji wśród wielbicieli wirtualnej piłki nożnej, jak coroczna premiera nowej odsłony gry FIFA. Pierwsza zapowiedź kolejnej części często staje się obiektem żartów dotyczących braku wprowadzenia rzeczywistych nowości do rozgrywki. Najbardziej złośliwi twierdzą, że każda kolejna FIFA wygląda od wielu lat tak samo.

FIFA 18 - nominacje do Drużyny Roku

Wśród nich Robert Lewandowski.

EA Sport szykuje kolejne głosowanie na Drużynę Roku w FIFA 18 Ultimate Team oraz FIFA Mobile, choć na nieco zmodyfikowanych zasadach. Wśród nominowanych napastników jest Robert Lewandowski, jedyny przedstawiciel Polski.

Najpopularniejszy piłkarski cykl od wielu lat budzi wśród grających ogromne emocje. Ekscytacja, radość, ale także rozczarowanie, gniew, roztrzaskane pady, a czasami i telewizory. FIFA 18 oraz jej poprzednie odsłony jest gwarancją niezapomnianych przeżyć. Nie zawsze jednak tych pozytywnych.

FIFA 18 - wymagania na PC

Znamy zalecane konfiguracje.

Electronic Arts podało dokładne wymagania sprzętowe dla gry FIFA 18 na PC, osobno dla osób decydujących się na uruchomienie wersji DirectX 11 oraz DirectX 12.

FIFA 18 na Switch: Nowa wersja czy port odsłony Xbox 360?

Równoległe prace na wielu platformach to obecnie codzienność, z dzieleniem kodu i elementów grafiki na kilku systemach. To stawia Nintendo Switch w trudnej pozycji, jako mocny sprzęt przenośny, lecz nie tak potężny, by w pełni sprostać grom „AAA” - dlatego też FIFA 18 różni się od odsłon PS4 i Xbox One. Czy rzeczywiście przygotowano jednak osobną, dedykowaną wersję, jak obiecywało EA? A może pomogły powstające nadal odsłony PS3 i X360?

Być może na oba pytania można odpowiedzieć twierdząco. Po wydaniu 220 zł (!) na odsłonę X360 możemy potwierdzić, że FIFA 18 na Switch faktycznie bazuje na materiałach z poprzedniej generacji. Również rozgrywka przypomina produkcję z konsoli Microsoftu. Opisanie wysiłków jako prostego portu byłoby jednak niesprawiedliwe, ponieważ wprowadzono sporo zmian i modyfikacji.

Co najważniejsze, pierwsze wrażenia sugerują, że otrzymujemy niemal pełnię opcji. Poza fabularną Podróżą nie brakuje żadnego innego kluczowego trybu, z Ultimate Team i wszystkimi tegorocznymi aktualizacjami włącznie. Jest też zabawa sieciowa, choć ograniczona wyłącznie do losowego dobierania przeciwników, bez możliwości zabawy ze znajomymi. To na pewno obiecujący start i najbardziej „kompletna” FIFA na konsoli Nintendo od wielu lat.

Czytaj więcej...

Premiera FIFA 18 z problemami na PC

Gracze nie mogli pobrać cyfrowej wersji gry.

FIFA 18 wczoraj zadebiutowała na rynku. Nabywcy wersji PC zamiast jednak brać udział w wirtualnych meczach, musieli zmagać się z problemami.

FIFA 18 - Recenzja

RekomendacjaFIFA 18 - Recenzja

Bezapelacyjny lider tabeli.

Dziś premiera gry FIFA 18 na PC, Xbox One, PlayStation 4, a także X360, PS3 i Nintendo Switch. Z tej okazji przypominamy naszą recenzję najnowszej gry piłkarskiej od EA Sports. Artykuł opublikowaliśmy 21 września.

Pierwsze zetknięcie z FIFA 18 może być dość specyficzne. Seria przyzwyczaiła nas, że co roku obiera zupełnie inny kierunek, jeżeli chodzi o rdzeń rozgrywki. Raz jest to bardzo szybka i dynamiczna piłka, a w kolejnej części ciężar przesuwany jest na stronę taktyczną. Złośliwi wypominają wówczas, że gra przypomina bardziej szachy.

Coś w tym rzeczywiście jest. Po mocno nastawionej na taktykę „szesnastce” i dość dynamicznej „siedemnastce” można było przypuszczać, że seria znowu skieruje się na tory nieco powolniejszego rozgrywania piłki. Faktycznie, takie są pierwsze wrażenia po ukończeniu kilku spotkań.

Czytaj więcej...

Cristiano Ronaldo na pierwszym planie w trailerze FIFA 18

Jak można było oczekiwać, EA rozpoczęło swoją prezentacją na imprezie Gamescom od zwiastuna gry FIFA 18, która w Europie zawsze przyjmowana jest nieco cieplej niż na amerykańskim E3.

FIFA, jak jest, każdy widzi - powiedzą gracze. Poniższy materiał wideo prezentuje podobno nowy system animacji, choć błyskawicznie cięte ujęcia nie ułatwiają oceny nowości.

FIFA 18 zadebiutuje 29 września na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PS3 oraz na Xbox 360. Najmniej innowacji zaoferują dwie ostatnie z wymienionych wersji - zabraknie tam bowiem Legend w trybie FUT, a pod względem rozgrywki to w praktyce FIFA 17.

Czytaj więcej...

Real kontra Real w obszernym gameplayu z FIFA 18

Electronic Arts przeprowadziło wczoraj wieczorem pokaz na żywo, z prezentacją nowych funkcji w grze FIFA 18. Jednocześnie ujawniono jednak obszerny gameplay - pierwsze tak dogłębne spojrzenie na rozgrywkę.

Wydawca przygotował 20-minutowy mecz w trybie „dwóch na dwóch”. Rywalizują zawodnicy Realu Madryt, kontrolujący Real Madryt, a ich przeciwnikiem są inni piłkarze Realu Madryt, sterujący Realem Madryt. Niech żyją umowy marketingowe!

Isco nawołuje za to do zastosowania „tiki-taki”, który to styl futbolu spopularyzowała Barcelona pod wodzą Pepa Guardioli. Skandal!

Czytaj więcej...

FIFA 18 - premiera i najważniejsze informacje

Demo na PC, PS4 i Xbox One - szczegóły.

FIFA 18 została zaprezentowana w pierwszej połowie roku, a kolejne informacje ujawniono na targach E3. Przedstawiciele Electronic Arts ujawnili także okładkę, na której tym razem znalazł się Cristiano Ronaldo.

FIFA 18 - pierwsze wrażenia

Ładniejsza grafika, szybsze reakcje i nowa kampania.

Podczas niedawnego pokazu w Londynie mieliśmy okazję spędzić kilka godzin z grą FIFA 18. Pierwsze wrażenia: tegoroczna odsłona wygląda lepiej, wprowadza kilka użytecznych i sensownych zmian w rozgrywce, a poruszanie się zawodników wypada nieco „ciężej”.

Wielkimi krokami zbliża się FIFA 18, w której twórcy po raz kolejny zaoferują tryb fabularny, opowiadający o młodym, dobrze prosperującym piłkarzu z Anglii. Będzie to kontynuacja przygód Alexa Huntera - kampania Hunter Returns.