Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 FUT (Ultimate Team) - początki, jak zacząć

Co to jest FUT - wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Jeśli po raz pierwszy zetknąłeś się z trybem, a raczej trybami FUT, czyli FIFA Ultimate Team, na tej stronie postaramy się w skrócie opowiedzieć na czym polega zabawa tego typu. Graczy, którzy mieli do czynienia z FUT już wcześniej pragniemy uspokoić, że rdzeń zabawy w FIFA 18 się nie zmienił.


Co to jest FUT

FIFA 18 Ultimate Team to zaawansowany system rozgrywek oparty na kartach i ich kolekcjonowaniu. Nie tylko piłkarze przedstawiani są poprzez karty, ale również jednorazowe, służące do treningów, leczenia kontuzji, przedłużania kontraktów czy nadawania szczególnych cech piłkarzom, a także trenerom.

Rynek kart tworzą sami gracze. Karty zdobywa się poprzez uczestniczenie w turniejach, zakup specjalnych paczek, a także na zasadach aukcji. Na rynku transferowym możemy zatem sprzedać swoją kartę lub zakupić, korzystając także z zaawansowanej wyszukiwarki. Istnieją tu zasady wolnorynkowe, a waluta to wirtualne monety.

Celem rozgrywki FUT jest - rzecz jasna - wygrywanie kolejnych meczów, budowanie najlepszego składu i rywalizowanie z innymi graczami w sieci, ale także ze sztuczną inteligencją.


O czym wiedzieć na początku zabawy

Gra w trybie Ultimate Team to naprawdę poważna sprawa.

  • Jeśli chcesz osiągać naprawdę dobre wyniki, wymagać to będzie od ciebie poświęcenia naprawdę dużych pokładów czasu i cierpliwości.
  • Także gotówki, tej wirtualnej przede wszystkim, bez której nie stworzysz wymarzonych składów.
  • Teoretycznie sporą sumę można zarobić w kilka dni, nawet tylko grając mecze, ale prawda jest taka, że wszelkie fundusze trzeba mądrze inwestować niemal od razu.
  • Trzymanie wirtualnych monet "na zapas" się nie opłaca. Nie tylko na dłuższą, ale i krótszą metę.

Rozpoczynając zatem przygodę z FUT-em musisz mieć pewność, że będziesz mógł poświęcić tym trybom naprawdę dużo czasu. Wymiernych korzyści nie zdobędziesz, gdy do gry zasiądziesz na przysłowiową chwilę. Zwłaszcza, jeśli chcesz zdobyć wymarzonych piłkarzy za rozsądną cenę. Takie polowania to zawsze poświęcenie dużych pokładów czasu.


Od jakich trybów FUT zacząć

Na początku zabawy polecamy zapoznać się z trybami dla pojedynczego gracza, czyli wszelkiego rodzaju mistrzostwami i sezonami. Mając podstawowy skład złożony z kart o brązowym kolorze, raczej ciężko będzie ci rywalizować z innymi graczami w rozgrywce wieloosobowej. Rozgrywanie meczów ze sztuczną inteligencją to najłatwiejszy sposób na zdobycie relatywnie łatwej gotówki na samym początku.

Skupienie się na trybach dla pojedynczego gracza w łatwy sposób pokaże ci także zależności dotyczące zgrania między piłkarzami. Budując coraz lepszy skład w trybie dla pojedynczego gracza, stworzysz sobie znakomity fundament przed potyczkami online. A te, ze względu na mecze z żywym przeciwnikiem, są znacznie trudniejsze.Grając z komputerowym przeciwnikiem od początku staraj się pamiętać o pewnych kluczowych zasadach - staraj się nie faulować, nie łapać głupich kartek czy nawet spalonych. Wszystkie takie boiskowe kłopoty będą miały odniesienie do pomeczowej oceny. Im więcej problemów stworzonych przez twoich piłkarzy, tym niższa premia do monet, czyli mniejszy zarobek.

Zaczynając zabawę w FUT skup się także na wykonaniu zadań menadżera, czyli planszy, która pojawi się przed twoimi oczami po pierwszym uruchomieniu Ultimate Team. Pozwoli ci to łatwiej zrozumieć mechanikę trybów oraz zarobić nieco dodatkowej gotówki czy zdobyć nagród w postaci paczek z kartami. Bardzo dobrze działają w tej roli także Wyzwania Budowania Składu.

Pamiętaj, że gdy wygrasz paczkę i pośród zdobytych kart piłkarzy znajdziesz zupełnie nieprzydatnych, psujących zgranie czy ocenę zespołu, od razu wystawiaj takie karty na rynek transferowy. Staraj się myśleć perspektywicznie i odpowiedzieć sobie na pytania: czy ta karta mi się przyda? Czy pozwoli mi ona ulepszyć zespół? Czy warto poświęcić zgranie zespołu dla lepszej oceny?

Komentarze

More On FIFA 18

Najnowsze artykuły