Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 FUT (Ultimate Team) - jak zarabiać monety

Najlepsze metody zarabiania monet w trybach FUT.

W trybach FIFA Ultimate Team nie rozchodzi się tylko o spotkania piłkarskie. Istotne są także pieniądze, głównie te wirtualne, za które kupujemy karty piłkarzy, jednorazowe i te związane z wizerunkiem klubu.

Gra oferuje także mikropłatności, dzięki którym za prawdziwą gotówkę możemy zaopatrzyć się w zielone FIFA Points, jednak ten aspekt zostanie poruszony na samym końcu tej strony. Na szczęście, w trybach FUT w FIFA 18 można bawić się bez konieczności inwestowania złotówek. Poniżej możecie zapoznać się z kilkoma istotnymi aspektami odnośnie zarabiania monet w FIFA Ultimate Team.


Podatek od sprzedaży

Każda transakcja mająca miejsce w FIFA 18 Ultimate Team obłożona jest podatkiem, który pokrywa sprzedający kartę. Jest to 5% od finalnej ceny, które nie trafia na konta twórców gry, ale jest odpowiedzialne za regulację rynku transferowego.

O ile na samym początku - dopóki nie korzystasz z mikropłatności - podatek nie będzie odgrywał wielkiej roli przy twoich transakcjach, to gdy rozpoczniesz handlowanie złotymi kartami, zwłaszcza tych lepszych piłkarzy, będziesz musiał zwracać na ten aspekt szczególną uwagę.

W wynikach wyszukiwania zwracaj dużą uwagę na ceny Kup Teraz, które są zazwyczaj mocno zawyżone.

Przykładowo, gdy zakupiłeś kartę za 50 tysięcy monet, jej sprzedaż będzie przynosić zysk od kwot dopiero ponad 52.700 monet. Jak widzisz, przy bardziej wartościowych kartach można łatwo o pomyłki, dlatego wystawiając kartę przeanalizuj dobrze jaka powinna być jej cena minimalna lub natychmiastowa, za którą można kupić kartę od ręki.


Rozgrywanie meczy

Każda porażka boli, zwłaszcza ta odniesiona w rozgrywce sieciowej. FIFA 18 budzi często nasze najgorsze instynkty, ale przecież nie da się doskonalić piłkarskiego warsztatu, grając ze słabszymi. Gorycz porażki w trybach FUT na pewno osłodzi fakt, że nigdy nie będziesz na takim meczu stratny. Nagradzane jest każde ukończone spotkanie, nawet gdy przegrywamy.

Z tego właśnie powodu warto jest nie wyłączać konsoli czy komputera, gdyż w podsumowaniu spotkania otrzymamy bonusy za zdobyte bramki, dokładne podania czy nawet czystą grę. Nigdy nie kończ spotkania przedwcześnie, ale również nie zostawiaj pada na pastwę czasu - gra ukarze cię nieznacznie za nieaktywność podczas spotkania.

Każde przerwane spotkanie będzie skutkować na współczynnik „Procent nieukończonych (%NU)” - będzie on rzutował na ilość zdobywanych monet w kolejnych spotkaniach. Takie zachowanie jest więc wysoce nieopłacalne.

Jeżeli w FIFA 18 Ultimate Team nad spotkania sieciowe preferujesz puchary i ligi dla pojedynczego gracza, dobieraj te odpowiadające poziomowi twojej drużyny. Jeśli nie poradziłeś sobie zbyt dobrze, spróbuj następnym razem wziąć udział w konkursie ocenionym mniejszą liczbą gwiazdek.

Pamiętaj, że za zwycięstwa w turniejach i ligach możemy otrzymać nie tylko monety do wykorzystania na rynku transferowym. Często mogą to być na przykład złote paczki. Podczas przystępowania do danego turnieju zwróć więc uwagę czy imprezy ocenione podobnie, jeżeli chodzi o trudność, nie posiadają różnych od siebie nagród. Dobieraj zawsze te bardziej opłacalne, ale bierz też pod uwagę liczbę meczów koniecznych do rozegrania i ewentualnych zwycięstw do tytułu.

Zarabianie monet w FUT jest więc pozornie proste - rozgrywaj i wygrywaj mecze, a nawet gdy ci nie idzie, nie wychodź ze spotkania przed ostatnim gwizdkiem. Pamiętaj też, że najmniej opłacalne są pojedyncze spotkania bez wyższej stawki. Nie tylko otrzymasz za nie mniejszą ilość monet, ale także stracisz po jednym meczu dla każdej karty piłkarza, co szybciej wyczerpie posiadane przez nich kontrakty.


Jakie karty i jakich piłkarzy kupować

Jak co roku i każdą edycję gry FIFA, najbardziej opłacalnymi piłkarzami są młodzi zawodnicy z potencjałem. Kliknij w link, aby zapoznać się z tymi propozycjami, po czym rozpocznij poszukiwania konkretnych kart. Jeśli chcesz zrobić dobry biznes, musisz uzbroić się jednak w cierpliwość.


Porównywanie cen

Nie jest trudne skorzystanie z pierwszej lepszej okazji i kliknięcia opcji „Kup teraz”. Wielu graczy bardzo mocno zawyża ten współczynnik, licząc na to, że trafią na gracza mniej doświadczonego i nie potrafiącego odnieść się do aktualnej, średniej wartości rynkowej. W tym celu warto jest więc skorzystać z opcji porównywania cen, dostępnej przy każdej wyszukanej karcie.

Zawsze porównuj ceny danej karty, zwłaszcza jeśli zależy ci na szybkim zakupie.

Gdy rynek kart otworzył się, a ulegnie jeszcze większemu rozszerzeniu wraz z premierą gry, opcji zakupu danej karty będzie coraz więcej. Często licytowanie danej karty przybiera tak gorącą formę, że w ferworze klikania łatwo jest przegapić kartę znajdującą się choćby kilka miejsc niżej, a o niższej cenie „Kup teraz”.

Zawsze daj sobie nieco czasu i - przede wszystkim - nie spiesz się z zakupem! Czasami warto jest przedłużyć o kilka meczów kontrakt dotychczasowego piłkarza, rozgrywając dodatkowe mecze i zarabiając kolejne monety. Pozwoli ci to na większe możliwości manewrowania podczas licytacji. Podkreślamy na koniec raz jeszcze rzecz najważniejszą - zawsze porównuj ceny na rynku, przeklikując kolejne strony wyników wyszukiwania!


Kupowanie FIFA Points za gotówkę

Oprócz monet w grze występuje inna waluta. Są to zielone FIFA Points, za które możemy kupować paczki, a także żetony do trybu FUT Draft. Poniżej prezentujemy koszty, jakie trzeba ponieść dla danej opcji.

Punkty FIFA można kupić za prawdziwą gotówkę, ale nigdy nie dadzą ci gwarancji na najlepszych piłkarzy w złotych paczkach.


  • 100 FIFA Points - 3,60 zł
  • 250 FIFA Points - 8,99 zł
  • 500 FIFA Points - 17,99 zł
  • 750 FIFA Points - 29,99 zł
  • 1050 FIFA Points - 39,99 zł
  • 1600 FIFA Points - 59,99 zł
  • 2200 FIFA Points - 79,99 zł
  • 4600 FIFA Points - 157,99 zł
  • 12000 FIFA Points - 399,99 zł

Punkty można zakupić z poziomu menu Paczek, a następnie FIFA Points. Zielone punkty choć drogie, nigdy nie dają gwarancji zakupu wielkiej gwiazdy w złotej paczce. Te kosztują 100 lub 150 punktów, w zależności od rodzaju. Im więcej punktów kupujesz za gotówkę, tym większa opłacalność.

Komentarze

More On FIFA 18

Najnowsze artykuły