Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 - Droga do sławy: Powrót Huntera - przebieg kariery, rozdział 3-4

Zmiany ligi i ważne wybory.

Kontynuujemy przygodę Alexa Huntera. Na tej stronie znajdziesz opisy dwóch kolejnych rozdziałów fabularnego trybu. Trzeci i czwarty rozdział obfitują w rozterki bohatera nie tylko w dziedzinie sportowej, ale i osobistej. Uwaga, poniższy opis zawiera duże spoilery, dlatego jeśli chcesz sam odkrywać historię, nie powinieneś tego czytać!


Rozdział 3 - Nowa galaktyka

W tym rozdziale musimy wprowadzić nasz nowy klub, LA Galaxy, do fazy playoff pucharu amerykańskiej ligi MLS. O tym, jak znaleźliśmy się za oceanem, pisaliśmy tutaj - Droga do Sławy: Powrót Huntera - przebieg kariery, rozdział 1-2. W filmie wprowadzającym powoli wdrażamy się w nową drużynę. Do szatni przed prezentacją zawodnika wdziera się tajemnicza dziewczyna, a także ojciec zawodnika.

Przed zaprezentowaniem się na murawie poznajemy także legendę francuskiego futbolu, Thierry'ego Henry'ego. Po kilku chwilach znajdujemy się na imprezie zorganizowanej przez byłego piłkarza, a także trafiamy na ławkę rezerwowych następnego meczu. Stajemy przed okazją strzelenia bramki z rzutu wolnego.

Podczas prezentacji przed nowymi kibicami dobrze jest strzelić kilka bramek.

Dalsza część rozdziału obfitować będzie w rozmowy nowym trenerem, a także wspomnianą dziewczyną, która okazuje się być przyrodnią siostrą Aleksa. Bohatera odwiedza także matka, po czym w mieszkaniu bohatera zjawia się Kim. Siostra zaprasza go na towarzyski mecz reprezentacji kobiet. Dziewczyna również gra w piłkę.

Następnie przenosimy się na kolejną imprezę, na której możemy zaprosić Henry'ego na wspomniany mecz. Podczas jego trwania obejmujemy kontrolę nad siostrą Aleksa i kończymy mecz, starając się o dobry wynik. Zacieśnieniem rodzinnych więzów kończy się zatem trzeci rozdział fabularnego trybu gry.


Rozdział 4 - Szkoła życia

Kolejny rozdział rozpoczynamy od sekwencji filmowej, w której Alex Hunter użycza swojej podobizny do reklamy popularnego napoju. Kontynuujemy także naszą piłkarską przygodę w amerykańskiej lidze i staramy się wygrać puchar. Pomiędzy zmaganiami piłkarskimi odbędzie się także ważna rozmowa pomiędzy głównym bohaterem a jego ojcem.

Nacisk na prywatne aspekty są dość silne w czwartym rozdziale, ale wszystko i tak sprowadza się do piłki nożnej. Staramy się więc o wygranie finału, po czym odbywamy kolejną rozmowę z trenerem, a odwiedza nas także siostra, której ofiarujemy szczęśliwą piłkę należącą niegdyś do dziadka.

Po amerykańskim epizodzie wracamy na chwilę na stare śmieci.

Po sezonie czas na nieco odpoczynku, a więc tym samym zjawiamy się w Anglii, gdzie spotykamy się ze starym kumplem, Dannym, rozgrywając również między sobą spotkanie jeden na jednego. Wynik mini-spotkania, jak i sposób przeprowadzenia dialogu pomiędzy kumplami nie ma większego znaczenia dla gry.Pod koniec pojawi się również opcja wyboru nowego klubu. Jak się okazuje, przypomniały sobie o nas kluby, o których nasz agent wspomniał nam wcześniej. Do wyboru mamy więc hiszpańskie Atletico Madryt, niemiecki Bayern Monachium oraz francuski PSG. Wraz z wyborem zakończy się czwarty rozdział i rozpocznie piąty.

Komentarze