Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 18 - kariera menadżera: najważniejsze informacje

Prowadzimy ulubiony klub przez kolejne sezony i zdobywamy puchary.

Klasyczny tryb Kariery menadżera w serii FIFA co roku cieszy się olbrzymią popularnością. Jeśli nie lubisz rywalizować w sieci lub nie do końca przekonują cię tryby Ultimate Team, warto zainteresować się właśnie tą propozycją. W karierze menadżera możesz poprowadzić swój ulubiony klub i rozgrywać nim sezony, a także zarządzać kadrą i wyszukiwać młode talenty.

Podkreślamy raz jeszcze, że tryb kariery menadżera nie polega tylko i wyłącznie na zarządzaniu zespołem. Rdzeniem zabawy wciąż pozostaje rozgrywanie meczów, ale przy całkowitej kontroli nad składem, taktyką i transferami. Możesz oczywiście symulować każde spotkanie, ale zalecamy robić to z rozwagą, tylko w przypadku najsłabszych przeciwników. Nawet ci potrafią jednak sprawić niespodziankę.

Karierę menadżera uruchomisz z poziomu menu głównego, z zakładki „Graj”. Gdy wybierzesz opcję „Nowa kariera”, po prostu kliknij w tryb menadżera. Poniżej możesz zobaczyć przykładowy ekran rozpoczętej kariery menadżera.

Przykładowe okno Kariery menadżera w FIFA 18.

1. Imię i nazwisko menadżera, które wpisywałeś na początku rozgrywki, wraz z wyborem narodowości. Te wybory nie mają najmniejszego znaczenia w samej rozgrywce. W tym miejscu znajdziesz też aktualną ogólną ocenę zespołu i twoich poczynań, a także herb i nazwę klubu, który prowadzisz.

2. Belka z zakładkami. Domyślna to Centrala, którą widzisz właśnie na obrazku. Następne traktują o zarządzaniu zespołem, transferach, jest też wirtualne biuro, w którym będziesz otrzymywał wieści od zawodników i asystentów czy zarządu, zaś ostatnią zakładką jest Sezon, gdzie uzyskasz różnego typu informacje o aktualnie trwających rozgrywkach i oczekiwaniach.

3. Jest to skrócona wersja kalendarza, gdzie z minimalistyczny sposób przedstawione są najbliższe wydarzenia. Jeśli przy którejś z dat znajduje się herb drużyny, to znaczy, że tego dnia rozgrywasz z nią mecz. Inne oznaczenia mogą traktować o potencjalnej konferencji prasowej przed spotkaniem, okienku transferowym i kilku innych wydarzeniach.

  • Jeśli wybierzesz opcję Dalej, gra popchnie sezon do następnego ważnego wydarzenia.
  • Wówczas otrzymasz opcję widoczne na obrazku, gdzie możesz rozegrać lub symulować spotkanie.

4. W tym miejscu gra przedstawiać ci będzie wieści różnego typu. W dużej mierze są to informacje zupełnie bezużyteczne, chociaż warto je regularnie śledzić. Dzięki nim możesz często dowiedzieć się o niezadowoleniu któregoś z piłkarzy, który zaczął skarżyć się mediom. Wówczas możesz podjąć znacznie wcześniej działania, jak choćby zaproponowanie mu nowego, lepszego kontraktu lub wpuszczanie go częściej na boisko. Oczywiście tylko w przypadku, kiedy faktycznie zależy ci na tym zawodniku.5. Okno, które stanowi skrót do menu transferów. Dzięki tej opcji przeniesiesz się do zarządzania kontraktami zawodników, wyszukiwania piłkarzy oraz otrzymasz dostęp do kilku innych opcji związanych z zarządzaniem kadrą.

6. W tym miejscu zauważysz w skróconej formie twoje aktualne poczynania w lidze lub pucharach. Sprawdzisz obecne miejsce w tabeli rozgrywek lub drzewku pucharowym, w zależności od tego, w jakich rozgrywkach bierzesz udział.

7. Okno rozwoju piłkarzy, w którym każdego tygodnia możemy zaprogramować specjalne sesje treningowe dla swoich piłkarzy, rozwijające konkretne wartości.

Komentarze