Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - woda: skutki niedoborów, generowanie

Co zrobić, by zwiększyć ilość wody.

Woda jest jednym z najważniejszych surowców w Dune: Spice Wars. Wykorzystasz ją do wznoszenia konstrukcji, przejmowania wiosek i rekrutacji jednostek. Jej niedobór może szybko doprowadzić do buntu w twoim imperium. Jak temu zaradzić?

Poziom wody sprawdzisz spoglądając na górną krawędź ekranu - najedź na ikonkę kropli (1), by poznać ilość pozyskiwanego surowca jak i jego zużycie. By go zwiększyć, musisz wpierw przejąć kontrolę nad wioską.

Gdy to zrobisz, wznieś jedną z dwóch konstrukcji:

  • Oddzielacz wiatru (2) - generuje 3 punkty wody za każdy poziom siły wiatru (3). Możesz go wznosić od początku rozgrywki;
  • Ekstraktor wody (4) - generuje aż 50 jednostek wody, w dodatku niezależnie od poziomu wiatru, jednak możesz wznieść go jedynie w specjalnych miejscach i musisz opracować stosowną technologię.

Warto wznieść budynek służący do pozyskiwania wody w każdej wiosce, gdyż surowiec ten jest wymagany, między innymi, do szkolenia wojska.

Jeśli poziom wody spadnie do wartości negatywnej, wioska zyska status Niepokój. Produkcja w tym miejscu spadnie o 20%, a jeśli temu nie zaradzisz, może dojść do buntu, przez co stracisz kontrolę nad tym miejscem.

Następnie: Dune Spice Wars - władza: do czego służy, generowanie

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - pleton: materiały budowlane, jak zdobyć

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły