Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - przyprawa: zdobywanie, do czego służy

Zastosowanie melanżu.

Przyprawa to kluczowy surowiec w Dune: Spice Wars, jak i całym uniwersum Diuny. Nie możesz zbierać go od początku, jednak bardzo ważne jest, by zacząć to czynić możliwie najszybciej. Z tej strony dowiesz się jak to robić i co dzięki temu zyskasz.

Ilość zdobywanej przyprawy sprawdzisz w lewym górnym rogu (1) ekranu. Na początku wartość ta jest zerowa, gdyż potrzebujesz wpierw znaleźć źródło tego surowca. Są to specjalne zasoby, na mapie oznaczone fioletową ikonką (2).

By rozpocząć ich zbiór, musisz przejąć kontrolę nad wioską, na terenie której znajduje się przyprawa. Potem, z panelu budowy, skonstruuj Rafinerię (3).

Gdy budynek będzie już stał, kliknij na żniwiarkę (4) - bądź jej ikonkę (5) przy prawej krawędzi ekranu - i wybierz przycisk Rozmieść (6). Po krótkiej chwili żniwiarka trafi na pole i zacznie zbiory przypraw.

Musisz jednak uważać, gdyż co jakiś czas zaatakuje ją czerw. Wtedy należy ją wycofać - bądź włączyć opcję automatycznego wycofania (7), by zrobił to za ciebie system. Pamiętaj jednak, by ponownie rozmieścić maszynę - gdyż sama tego nie zrobi.

Do czego potrzebna jest przyprawa? Do dwóch głównych celów. Pierwszym jest podatek dla imperium. Musisz uiszczać go w konkretnej ilości tego surowca, co kilkadziesiąt dni - jeśli ci się nie uda, utracisz część statusu (względem innych frakcji).

Drugie zastosowanie to handel, czyli wymiana tego surowca na Solari. Jest to główne źródło tej waluty w grze, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zyskać dostęp do przyprawy i rozpocząć wymianę. Pilnuj by posiadać odpowiedni zapas do kolejnej transzy podatku - a resztę po prostu przehandluj.

Następnie: Dune Spice Wars - pleton: materiały budowlane, jak zdobyć

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - solari: waluta, jak zwiększyć przychód

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze