Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - koszary, jomswikingowie, werbowanie

Edycja załogi.

W Assassin's Creed Valhalla możesz uzyskać dostęp do koszarów. To budynek, który pozwoli ci zarządzać twoją załogą jomswikingów, a nawet wybrać własnego przybocznego, który zawsze będzie walczył u twojego boku podczas najazdów czy po wezwaniu pomocy.

Koszary nie są dostępne od początku gry. Musisz je najpierw wybudować w osadzie Kruków. Koszary znajdują się blisko rzeki:

Gdy już to zrobisz, zostaniesz poproszony o wybranie swojego pierwszego jomswikinga. Będzie on członkiem twojej załogi i będzie służył jako przyboczny, dotrzymując ci kroku w walce.

Możesz zmienić jego wyposażenie (tak jak to robisz z własnym) oraz wygląd (1) i płeć (2). Wygląd jest jednak przygotowywany losowo, więc jeśli nie jesteś zadowolony, musisz po prostu naciskać przycisk, aż gra wylosuje pasującego ci jomswikinga. Bądź pewny wyboru, bo wyglądu tej postaci nie można później zmienić.


Werbowanie wikingów w Assassin's Creed Valhalla

Od czasu do czasu w porcie obok koszarów będzie stał wiking, oznaczony na radarze ikoną białego hełmu (3). To stworzona przez innych graczy postać, którą możesz zwerbować do załogi.

Wejdź z nim w interakcję, i jeżeli chcesz dołączyć go do załogi, wybierz opcję Werbuj. Werbunek kosztuje 100 monet.

Co pewien czas dokładnie w tym samym miejscu będą pojawiać się inni wikingowie. Znajdziesz ich też w innych miejscach w świecie, np. przed karczmami. Każdego z nich możesz zwerbować, o ile masz w sakwie monety.

Co ciekawe, kiedy jakiś gracz dołączy stworzonego przez ciebie jomswikinga do swojej załogi, otrzymasz zapłatę. Ten wiking wciąż jednak będzie obecny w twojej drużynie, nie da się go stracić.

Aby dołączyć zwerbowanego wikinga do załogi, musisz przejść do zarządzania zespołem.


Zarządzanie załogą, zamiana wikingów

Aby zarządzać załogą, porozmawiaj z postacią w koszarach i wybierz Chcę oporządzić moją załogę.

Przejdziesz do ekranu, w którym zobaczysz swoją aktualną załogę. Wybierz jomswikinga, którego chcesz zamienić na innego.

Na kolejnym ekranie ujrzysz wikingów, których masz do dyspozycji. Wybierz tego, który ma dołączyć do załogi. Wikingowie innych graczy, których wcześniej zwerbowałeś, znajdują się w sekcji jomswikingowie społeczności.


Czy jomswikingów można ulepszać i rozwijać?

Nie. Twoja załoga zawsze będzie cię dzielnie wspierać w boju, ale nie możesz polepszyć ich umiejętności ani w żaden sposób ich edytować.

Edycja załogi i zamiana jej członków ma więc walory czysto kosmetyczne.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - jak kupić i zmienić konia, kruka: stajnia i ptaszarnia

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - łowienie ryb, wędkowanie, chata rybaka

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze