Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - róg: jak wezwać pomoc

Przyzwanie załogi wikingów.

W Assassin's Creed Valhalla nie musisz walczyć sam. Podczas przemierzania świata masz możliwość przyzwania załogi wikingów, którzy pomocą ci w starciu z przeciwnikami. Do wzywania pomocy służy róg.

Aby użyć rogu, wybierz go z kołowego menu szybkiego dostępu:

Eivor skorzysta z rogu, a po chwili na polu walki pojawi się spory oddział wikingów, którzy automatycznie będą obierać kolejne cele. Wśród nich znajduje się twój jomswiking, czyli przyboczny, który trzyma się blisko ciebie.

Tę akcję możesz wykonać, przebywając w okolicy wrokgiego terytorium, np. wojskowego obozu. Podczas misji głównych użycie rogu może być zabronione.

Uwaga: wezwani wikingowie nie potrafią się skradać, tylko od razu przechodzą do walki. Traktuj więc róg jako „najazd na żądanie”.

Być może zdarzy się sytuacja, kiedy mimo dęcia w róg, wikingowie nie przybędą ci na pomoc. Najczęściej jest to spowodowane wcześniejszym wezwaniem oddziału. Należy po prostu odczekać pewną ilość czasu. Oddział może się też nie pojawić, jeżeli miejsce, w którym się znajdujesz, jest zbyt daleko od rzeki.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - umiejętności: punkty, kupowanie

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - najazd: gdzie można wykonać, jak kraść bogactwa

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze