Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Assassin's Creed Valaha” dostało nagrodę Grammy. Wpadka podczas gali

Trudne słowo.

Assassin's Creed Valhalla zdobyło nagrodę Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową, jednak sukces kompozytorki przyćmiło przejęzyczenie prowadzącego, które viralem rozeszło się po sieci.

To była bardzo ważna chwila - po raz pierwszy w historii przyznano nagrodę Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową w grze wideo. Wśród nominowanych pojawiły się takie tytuły jak Assassin's Creed Valhalla, Call of Duty Vanguard, Aliens Fireteam Elite, Marvel's Guardians of the Gallaxy i Old World. Statuetka powędrowała w ręce Stephanie Economou, która skomponowała muzykę do Dawn of Ragnarok, czyli dużego dodatku do produkcji Ubisoftu.

Historyczną chwilę zepsuł jednak wręczający nagrodę Randy Rainbow, który nie mógł wymówić tytułu gry. Być może dał się ponieść emocjom, ponieważ sam był tego wieczoru nominowany w kategorii najlepszy album komediowy, a może nie przykładał nigdy większej wagi do mitologii nordyckiej. Efekt był taki, że Grammy przyznano grze „Assassin's Creed Valaha”.

Krótki kip zrobił błyskawiczną karierę w sieci i szybko stał się memem. Internauci wyrażają też spore zdziwienie, ponieważ o ile nikt nie wymaga znajomości gier od prowadzących, o tyle termin Valhalla jest niemal wszechobecny w kulturze popularnej - słyszymy go w filmach, serialach czy piosenkach, więc większość ludzi powinna kojarzyć to słowo, nawet jeśli nordycka mitologia jest im obca.

Tymczasem nagrodzona kompozytorka nie kryła zdziwienia. Economou sama określiła się jako „nooba w komponowaniu na potrzeby gier” i nie spodziewała się wyróżnienia, co tylko napawa ją jeszcze większą dumą. Ścieżka dźwiękowa dodatku Dawn of Ragnarok znacznie różni się od muzyki w podstawowej wersji gry i stawia na ciężkie, black metalowe brzmienia.

Read this next