Skip to main content

Assassin's Creed Valhalla nie dostanie osiągnięć na Steamie

Ubisoft potwierdza.

Ubisoft potwierdził ku rozczarowaniu fanów, że Assassin's Creed Valhalla nie otrzyma osiągnięć na Steamie. Wersja PC pojawiła się niedawno w sklepie, ponad dwa lata po debiucie. Jest jednak mała iskierka nadziei.

Tytuł ukazał się w aplikacji Valve w ubiegłym tygodniu, 6 grudnia. Wcześniej konwersja na komputery osobiste dostępna była wyłącznie w Ubisoft Connect oraz Epic Games Store.

Nawet teraz uruchomienie gry na Steamie nadal wymaga Ubisoft Connect i to właśnie w tym programie śledzone są ewentualne osiągnięcia. Gracze mieli jednak nadzieję, że achievementy pojawią się także na Steamie, jak było w przypadku gier francuskiego wydawcy w przeszłości.

„Dzięki za wydanie gry na Steamie, ale proszę o skorzystanie z dostępnych funkcji. Byłoby super, gdybyście mogli dodać steamowe osiągnięcia” - głosi jedna z bardziej kulturalnych wypowiedzi na oficjalnym forum w sklepie Valve.

Dość niespodziewanie w wątku pojawił się przedstawiciel Ubisoftu. „Widzieliśmy sporo spekulacji, więc chcieliśmy wystosować oficjalne stanowisko” - napisano. Osiągnięcia Steam nie są wspierane w tym tytule. Przepraszamy za wywołane tym rozczarowanie i mamy nadzieję, że będziecie w stanie nadal cieszyć się grą”.

Rzut oka na recenzje użytkowników sugeruje, że jest ciężko o taki sentyment. Oceny są obecnie „mieszane”, a spora liczba opinii wymienia właśnie brak osiągnięć jako główną przeszkodę na drodze do dobrej zabawy.

Zauważając spore rozczarowanie, Ubisoft zmodyfikował nieco stanowisko na Steamie i choć zapewnia, że nie ma nic do ogłoszenia, to przekazał prośby do zespołu odpowiedzialnego za prace, „do rozważenia i sprawdzenia, czy coś da się zrobić.

Zobacz także