Skip to main content

Nowe gadżety Assassin’s Creed to kolekcja NFT

Ale z możliwością „fizycznej” produkcji.

Ubisoft udzielił licencji na Assassin’s Creed firmie Integral Reality Labs. Rezultatem będzie szereg kolekcjonerskich NFT na bazie słynnych postaci z serii. Pewną innowacją są plany na możliwość zamówienia „fizycznego” wydania gadżetów.

NFT to unikatowe jednostki informacji przechowywane w sieci blockchain, pozwalające zainteresowanym na kupowanie i sprzedawanie cyfrowych produktów, takich jak pliki graficzne. Koncept powoli i z trudem wkrada się do świata gier wideo, a francuska korporacja - po eksperymentach w Ghost Recon Breakpoint - można uznać za jednego z liderów w tej sferze.

Teraz pora więc na Assassin’s Creed, choć tutaj firma oddaje już pole wspomnianemu Integral Reality Labs. W planach jest wyprodukowanie ograniczonej liczby cyfrowych „dusz”, które będzie można zamówić w fizycznej postaci. Przykład na stronie inicjatywy pokazuje choćby Ezio w sześcianie z plastiku, z unikatowym numerem i kodem QR, prowadzącym już zapewne do NFT.

Tak wyglądać będą „fizyczne” kostki z NFT

Każda kostka tego typu otrzyma chip, który zeskanujemy w celu weryfikacji. W planach jest także stosowna aplikacja mobilna. Poza „duszami” plany mówią także o 1,5 tysiąca przepustek Pieces of Eden, co dodatkowo komplikuje sytuację, udostępniając możliwość zakupu jeszcze bardziej limitowanej linii produktów i „przeskoczenia kolejki” w przypadku oczekiwania na produkcję fizycznego sześcianu.

Nie jest obecnie jasne, ile kosztować będą planowane NFT na licencji Assassin’s Creed, ani też kiedy rozpocznie się sprzedaż i ile dopłacimy za „fizyczną” kostkę. Siląc się na spekulacje, najnowsza inicjatywa Ubisoft zostanie zapewne przyjęta przez fanów równie gorąco, co w przypadku skinów w Ghost Recon Breakpoint, choć możliwość postawienia gadżetu na półkę jest pewną innowacją.

Read this next