Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - jak kupić i zmienić konia, kruka: stajnia i ptaszarnia

Jak trenować wierzchowca.

W Assassin's Creed Valhalla istnieje budynek zwany stajnią i ptaszarnią. Służy on do kupowania nowych koni i kruków - a także wybierania spośród dostępnych - a ponadto do trenowania wierzchowca.

Stajnię i ptaszarnię możesz wybudować w swojej osadzie, ale tę usługę znajdziesz też w niemal każdym większym mieście. Na kompasie rozpoznasz ją po ikonie konia.

Aby skorzystać z usługi, porozmawiaj ze znajdującą się w stajni postacią. Opcja Rozejrzyj się (1) pozwoli ci kupić nowe konie i ptaki, a także dokonać ich zamiany, natomiast Trening jeździecki (2) służy do rozwoju konia.

Po wybraniu pierwszej opcji możesz przełączać się między stajnią i ptaszarnią (3). Na ekranie widzisz posiadane (4) oraz dostępne do kupienia (5) zwierzęta.

W szkole jeździectwa możesz rozwinąć następujące cechy koni:

  • Nauczyć ich pływania
  • Zwiększyć wytrzymałość
  • Zwiększyć poziom zdrowia

Wszystko oczywiście kosztuje, ale dobra wiadomość jest taka, że kupione ulepszenia mają wpływ na wszystkie posiadane przez ciebie wierzchowce.

Ptaków nie można ulepszać ani ich rozwijać.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - zmiana wyglądu: tatuaże, fryzura

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - koszary, jomswikingowie, werbowanie

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze