Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin’s Creed Valhalla dostanie dzisiaj finalną aktualizację

Koniec wsparcia tytułu.

Po ponad dwóch latach od premiery, Ubisoft kończy wsparcie Assassin’s Creed Valhalla. Dzisiaj do graczy trafi ostatnia aktualizacja, oznaczona numerem 1.7.0, na której rozwój najnowszej odsłony serii Assassin’s Creed dobiegnie końca.

Patch opublikowany zostanie dzisiaj o godzinie 13:00 czasu polskiego, a jego rozmiar będzie się różnił w zależności od platformy. Użytkownicy PS5 muszą pobrać tylko pół gigabajta danych, posiadacze PS4 1,6 gigabajta, na komputerach łatka ważyć będzie 6,3 gigabajta właściciele Xbox One pobiorą 9,9 gigabajta plików, a najwięcej miejsca aktualizacja zajmie na dyskach Xbox Series X/S - aż 15,1 gigabajta.

Jak możemy przeczytać w opisie zmian, w sumie naprawiono 14 znalezionych do tej pory błędów. Są to głównie drobne usterki, dotyczące pojedynczych zadań oraz specyficznych akcji, które gracz mógł podjąć w świecie gry. Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja dodająca nową zawartość - zatytułowana The Last Chapter - zadebiutowała w grudniu zeszłego roku.

Teraz Ubisoft prawdopodobnie skupi się w pełni na produkcji Assassin’s Creed Mirage, które ma stanowić powrót do korzeni serii. Możemy się zatem spodziewać mniejszego świata i powrót do rozgrywki z pogranicza skradanki i action-adventure. Akcja przenosi nas do IX wieku naszej ery i rozgrywa się w Bagdadzie.

Oprócz tego inne studia francuskiego wydawcy rozwijają w sumie sześć tytułów z serii. Według nowej strategii Ubisoftu firma będzie tworzyć mniejsze odsłony cyklu, kierowane do miłośników różnych gatunków. Oprócz wspomnianego już Mirage, produkowanego z myślą o fanach skradanek, dostaniemy też Assassin’s Creed Jade - mobilną grę RPG osadzoną w starożytnych Chinach, Assassin’s Creed Red - kolejną pozycję RPG, tym razem z akcją w okresie feudalnej Japonii oraz tajemnicze Assassin’s Creed Hexe.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze