Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - najazd: gdzie można wykonać, jak kraść bogactwa

Skarby i łupy.

Najazdy to bardzo ważna część Assassin's Creed Valhalla. Polegają one na przeprowadzeniu ataku na wioskę lub inny wrogi punkt na mapie, a następnie złupieniu znajdujących się tam skarbów.

Gdzie można wykonać najazd? Przede wszystkim w punktach na mapie oznaczonych dwoma czerwonymi toporami (1). To miejsca, które wiążą się z największymi łupami. Planując najazd, zwróć jednak uwagę na sugerowaną moc postaci.

Najazd możesz też przeprowadzić, podpływając do innych wiosek lub punktów wojskowych oznaczonych na mapie jako biała kropka (2).

Nierzadko zdarzy się też, że podczas podróży statkiem natkniesz się na niespodziewane miejsca, na które można najechać, o czym poinformuje cię nie tylko wspomniany poniżej komunikat Najazd, ale też okrzyki załogi. Warto korzystać z takich okazji.

Aby rozpocząć najazd, podpłyń do miejsca, które wybrałeś, a gdy zobaczysz na ekranie komendę Najazd (3), użyj wskazanego przycisku.

Statek przybije do brzegu, a ty - wraz z załogą - możesz ruszać na ląd.

Celem najazdu jest złupienie wszystkich bogactw, oznaczonych na kompasie złotymi ikonami (4). Mogą to być sztaby, materiały budowlane i surowce, a także różne elementy wyposażenia, a nawet uczone księgi, używane do zdobywania zdolności.

Aby złupić niektóre skrzynie lub wyważyć drzwi, potrzebujesz pomocy innego wikinga. Wystarczy jednak wtedy po prostu przytrzymać przycisk akcji.

W trakcie najazdu wrogowie będą stawiać opór. Możesz oczywiście z nimi walczyć, ale nie jest to konieczność - lepiej skupić się na grabieniu i eliminowaniu przeciwników w okolicach miejsc do złupienia.

Najazd zostaje oficjalnie zakończony, kiedy złupisz wszystkie główne bogactwa, oznaczone wspomnianymi wcześniej złotymi ikonami. W każdej chwili możesz go jednak przerwać, po prostu oddalając się z miejsca lub korzystając z szybkiej podróży. Zachowasz wtedy wszystko, co do tej pory zebrałeś.

Choć do zakończenia najazdu potrzebne jest złupienie tylko największych bogactw, nie zapominaj też o wszelkich innych dobrach. Aby zmaksymalizować profit, przeszukuj każdy kąt używając wzroku orła. Zwracaj szczególną uwagę na złote oznaczenia (5), wskazujące lokalizację skrzyń, nie oznaczonych na mapie złotą ikoną, ale wciąż zawierających przydatne przedmioty.

Najazdy są najlepszym sposobem na zdobycie materiałów budowlanych i surowców, których używamy do rozwijania osady.

Uwaga: w grze masz też możliwość wykonania czegoś w rodzaju „najazdu na żądanie”. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zajrzyj na naszą stronę o rogu i wzywaniu pomocy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - róg: jak wezwać pomoc

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - leczenie i uzupełnianie zdrowia, prowiant

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze