Wydawca Metro Exodus blokuje nielegalne klucze na Steam. Gracze tracą tytuł z biblioteki

Kody wykradzione z drukarni.

Deep Silver - wydawca Metro Exodus - zablokował nielegalne „fizyczne” klucze do gry, wykradzione z drukarni i rozprowadzane przez nieautoryzowanych sprzedawców. Chodzi o wersje pudełkowe, które zawierały w środku kartonik z kodem Steam.

Firma zakazała sprzedaży „fizycznych” kluczy Steam po ogłoszeniu umowy z Epic Games, na mocy której Metro Exodus przez rok jest dostępne tylko na platformie twórców Fortnite. Część graczy kupiło jednak kody z nielegalnych źródeł.

Deep Silver dowiedziało się o kradzieży, kiedy gracze zgłaszali problemy z aktualizacją produkcji. Zgodnie z wpisem wydawcy na forum Steam, wszyscy, którzy uzyskali kod od nieautoryzowanych sprzedawców, stracą grę z biblioteki i nie będą mogli ponownie pobrać plików.

met2
Metro Exodus jest teraz dostępne wyłącznie w Epic Games Store

„Klucze na Steam są skradzionym dobrem, a więc są nielegalne. Jeżeli dotyczy to ciebie, rekomendujemy skontaktowanie się ze sprzedawcą i zażądanie zwrotu pieniędzy” - informuje Deep Silver.

Epic Games poinformowało o wykupieniu Metro Exodus na wyłączność - i zniknięciu gry z oferty Steam - zaledwie kilkanaście dni przed premierą gry.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Gra zadebiutowała 15 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: GamesIndustry, Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami