Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nosząc ten pancerz w Helldivers 2 prosisz się o kulkę w plecy. Gracze nie mają dla siebie litości

Mała wojna domowa.

Centrum dowodzenia Super Ziemi uprasza żołnierzy o zaprzestania bratobójczej walki z osobami noszącymi niebiesko-biały pancerz, będący nagrodą za zakup Helldivers 2 przed premierą.

Naczelne Dowództwo Super Ziemi dowiedziało się, że oficjalni sprzedawcy mrożonych jogurtów SUMY Corporation są celowo atakowani na polu bitwy. Ten człowiek jest twoim przyjacielem! Walczy o twoją wolność, swobodę i mroźne smakołyki!” - przekazali twórcy w komunikacie do graczy.

Powody, dla których część graczy ustanowiła sobie za cel mordowania sprzymierzeńców noszących pancerz firmy produkującej mrożone jogurty, nie są do końca jasne. Być może ma to związek z faktem, że niebieskie pancerze należą do frakcji sił pokojowych ONZ, za którymi żołnierze Super Ziemi nie przepadają.

Nie mniej sensowna teoria zakłada, że strzelanie w niebiesko odzianych sojuszników wypływa z zazdrości o pancerz, którego nie da się już w żaden sposób zdobyć. Jedno wiadomo na pewno: jeśli wolisz uniknąć przypadkowej kulki w plecy, lepiej nie zakładaj niebieskiego pancerza na misje.

Wideo wyjaśniające pokrótce cały spór.Zobacz na YouTube

Niewykluczone, że deweloperzy z Arrowhead Game umożliwią kiedyś graczom zdobycie jogurtowego pancerza za walutę w grze. Pozostaje trzymać kciuki, że spór nie zdąży rozkręcić się na całego. Jakąś opcją byłoby też zapewne wprowadzenie trybu PvP, choć twórcy zapewnili już, że nigdy nie mieli tego w planach.

Read this next